MS17: Kanaďania ovládli B-skupinu, Suomi do štvrťfinále až zo 4. miesta

NETKY.SK • 17 Máj 2017, 09:53 • 2 min

PARÍŽ - Hokejisti Kanady v utorok večer zdolali hráčov Fínska 5:2 a triumfovali tak vo svojom záverečnom siedmom vystúpení v parížskej B-skupine na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku.

Už pred týmto duelom bolo jasné, že obaja súperi postúpia do štvrťfinále. Kanada B-skupinu jednoznačne ovládla so ziskom 19 bodov a jedinou prehrou po predĺžení, Fíni získali 11 bodov a do vyraďovacej fázy turnaja postúpili zo štvrtého miesta. Kanaďania aj Fíni odohrajú štvrťfinálové zápasy v Kolíne nad Rýnom. Kanadu vyzve domáce Nemecko, Fínsko sa stretne s USA.

Hráči Kanady viedli už od 3. min, keď otvoril skóre Mitch Marner, ale už o 22 sekúnd vyrovnal Janu Lajunen. Do konca prvej dvadsaťminútovky sa strelecky presadil Colton Parayko a druhý gól v zápase strelil Marner. V druhej tretine hráči "javorových listov" zvýšili svoj náskok už na 4:1 gólom Braydena Pointa. Fínsko vrátil do zápasu presným zásahom Atte Ohtamaa, ale nádeje "Suomi" pochoval už po 34 sekundách záverečnej tretiny Matt Duchene. Deväť minút pred koncom duelu sa v početnej prevahe presadil Valtteri Filppula, ale rozhodcovia jeho zásah neuznali ako gól.

Matt Duchene (útočník Kanady, strelec gólu): "Dúfam, že naša hra dosiahne vrchol v pravý čas. Ten čas nastal práve teraz. Do konca sezóny nám zostávajú tri zápasy a chceme v nich zvíťaziť."

Colton Parayko (obranca Kanady, strelec gólu): "Posledné dva zápasy sme hrali dobre. Bol to dobrý test pred štvrťfinále, ktoré bude náročné bez ohľadu na to, s kým budeme hrať. Ďalšie zápasy budú o jednom góle, a preto chceme predviesť našu najlepšiu hru. "

Valtteri Filppula (útočník Fínska): "Američania sa vyznačujú najmä vysokým tempom. Hrajú typický severoamerický hokej. Bude to ťažký zápas. Musíme poctivo brániť, hrať dobre a dúfam, že potom z toho bude prameniť i naša ofenzíva."

B-skupina (Paríž/Fr.):
Kanada - Fínsko 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Góly: 3. Marner (Point, Matheson), 5. Parayko (Marner), 14. Marner (Scheifele, MacKinnon), 29. Point (Matheson, Parayko), 41. Duchene (Couturier) - 4. J. Lajunen (Osala), 37. Ohtamaa (Honka, Kemppainen)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Kukkonen (Fínsko) 10 min osobný trest, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lemelin (Rak.), Reneau - B. Oliver (obaja USA), Otmachov (Rus.), 10 202 divákov