MS17: Kanada suverénnym víťazom B-skupiny, štvrťfinále bude bez Nórov

NETKY.SK • 16 Máj 2017, 10:54 • 2 min

PARÍŽ - Kanadskí hokejisti v pondelkovom popoludňajšom súboji na majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku nepripustili prekvapenie a nad Nórmi zvíťazili hladko 5:0. Tento výsledok znamená, že obhajcovia titulu Kanaďania už sú istými víťazmi B-skupiny a štvrťfinále bude bez Nórov.

"Javorové listy" mali hernú prevahu od začiatku duelu a už v prvej tretine si utvorili dvojgólový náskok vďaka presným zásahom v priebehu 54 sekúnd. Úspešnými strelcami boli v presilových hrách útočník Brayden Schenn a obranca Colton Parayko. Rovnaký počet pukov dostali Kanaďania do siete Henrika Haukelanda aj v druhom dejstve. V 35. min sa presadil Mark Scheifele a o štyri minúty neskôr znovu Parayko. V tretej tretine ešte stihol Ryan O´Reilly využiť početnú výhodu, a tak Kanada bez problémov zdolala Nórsko 5:0.

Nóri prišli o možnosť zahrať si na tomto šampionáte štvrťfinále. Za Fínmi na štvrtom mieste zaostávajú o tri body a aj v prípade plného bodového zisku v utorkovom dueli s Bielorusmi majú s reprezentantmi "Suomi" horší vzájomný zápas. Kanaďania majú už 15 bodov a istotu víťazstva v parížskej B-skupine MS 2017.

B-skupina (Paríž/Fr.)

Kanada - Nórsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Góly: 18. B. Schenn (Simmonds), 19. Parayko (MacKinnon, R. O´Reilly), 35. Scheifele (Matheson, Skinner), 39. Parayko (MacKinnon, Marner), 58. R. O´Reilly (Scheifele, MacKinnon)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Linde (Švéd.) - Kaderli (Švaj.), Suchánek (ČR), 5093 divákov