MS17: Domáce Nemecko bez problémov vyhralo nad Talianskom 4:1

NETKY.SK • 14 Máj 2017, 10:46 • 2 min

KOLÍN - Hokejisti Nemecka zvíťazili vo svojom šiestom zápase na MS nad Talianskom 4:1.

V A-skupine sa bodovo vyrovnali štvrtým Lotyšom, no tí majú o zápas menej. V tíme Nemecka sa po príchode zo zámoria predstavil útočník Leon Draisaitl a pripravený bol aj náhradný brankár Philipp Grubauer. Jedným z čiarových rozhodcov bol Slovák Peter Šefčík. Taliani sa so šampionátom rozlúčia pondelňajším zápasom od 16.15 h s Dánskom. Nemci nastúpia na svoj posledný duel v skupine po dvoch dňoch voľna - v utorok 16. mája o 20.15 h proti Lotyšsku.

Taliani majú na konte len jeden bod, no ešte majú šancu na záchranu. Okrem nich je zostupom ohrozené stále aj štvorbodové Slovensko. Šieste Dánsko má taktiež štyri body, no keďže o rok hostí šampionát, nemôže zostúpiť. Ak skončí v kolínskej skupine na poslednom mieste, vypadne namiesto neho tím zo 7. miesta z tej skupiny, ktorý má menej bodov.

A-skupina (Kolín):

Taliansko - Nemecko 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Góly: 5. M. Marchetti (S. Kostner, S. Marchetti) - 4. Ehrhoff (Draisaitl), 19. Plachta (D. Seidenberg, Kahun), 22. Y. Seidenberg (Hördler), 26. Kahun (Y. Seidenberg). Rozhodovali: Beneau (USA), Wehrli (Švajč.) - Šefčík (SR), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 18.712 divákov

Zostavy:

Taliansko: Andreas Bernard – T. Larkin, Zanatta, Hofer, Helfer, Egger, S. Marchetti, Miglioranzi, Glira – Insam, Andergassen, Traversa – D. Kostner, S. Kostner, Morini, – Anton Bernard, Gander, M. Marchetti – Scandella, Goi, Lambacher

Nemecko: Aus den Birken – Reul, Ehrhoff, D. Seidenberg, Müller, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Ehliz, Tiffels, Reimer – Hager, Schütz, Wolf – Macek, Draisaitl, Plachta – Kink, Y. Seidenberg, Fauser – Kahun

Domáci reprezentanti sa chceli priblížiť štvrťfinále a k tomu potrebovali Talianov zdolať. Za týmto cieľom išli od prvých minút. Na gól Ehrhoffa zo 4. minúty síce dokázali Taliani odpovedať, ale hernú prevahu Nemcov v prvej tretine potvrdil Plachta presilovkovým gólom "do šatne". V druhej časti Taliani viackrát pohrozili súperovi, no ten po góloch Yannicka Seidenberga a Kahuna viedol v 26. minúte už 4:1. Nemci naďalej pokračovali v koncentrovanom výkone a snažili sa aj o ďalšie góly. Taliani sa síce viackrát dostali pod tlak, no zároveň hrozili súperovi z brejkov. Tretia tretina priniesla ešte viacero nepremenených príležitostí na oboch stranách, no diváci už gól nevideli.

Hlasy (Sport 1, iihf.com):

Christian Ehrhoff, obranca a kapitán Nemecka: "Sme radi za náš výkon z dnešného zápasu. Toto bol pre nás dôležitý zápas, v ktorom sme zvýšili naše šance na postup do štvrťfinále. V pondelok nás čaká dôležitý duel s Lotyšskom, na ktorý sa musíme dobre pripraviť. V tíme je super nálada a cítiť, že všetci chcú byť úspešní."

Thomas Larkin, obranca Talianska: "V dnešnom zápase sme výrazne pocítili stratu troch našich hráčov. Sme však hrdí na to, že sme sa snažili až do konca a nevzdali to."