MS17: Dáni prehrávali 0:2, Nemcov napokon zdolali po predĺžení

NETKY.SK • 13 Máj 2017, 11:34 • 2 min

KOLÍN NAD RÝNOM - Reprezentanti Dánska zvíťazili nad domácimi Nemcami 3:2 po predĺžení v piatkovom stretnutí základnej A-skupiny hokejových MS 2017 v Kolíne nad Rýnom.

Otvoriť časovú os

Výber usporiadateľskej krajiny viedol v 10. min už 2:0, ale nepoddajný súper ešte v prvej tretine v rozpätí 25 sekúnd vyrovnal. To bol na dlhé minúty v Lanxess Arene posledný zásah, a to najmä vďaka Sebastianovi Dahmovi. Tridsaťročný kodanský rodák sa v dánskej bránke chvíľami prekonával a svoj skvelý výkon (27 zákrokov) vyšperkoval asistenciou pri víťaznom góle, o ktorý sa v druhej minúte predĺženia postaral útočník Peter Regin. Dáni sa ziskom dvoch bodov vyrovnali v tabuľke Slovákom.

A-skupina (Kolín nad Rýnom/Nem.):

Dánsko - Nemecko 3:2 po predĺžení (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 17. Storm (E. Kristensen, J. Jakobsen), 17. M. Poulsen (M. Christensen), 62. Regin (Ehlers, Dahm) - 9. Reimer (Ehliz, Y. Seidenberg), 10. Macek (Y. Seidenberg, Kahun)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: rozhodovali: Hribik (ČR), Linde (Švéd.) - Lazarov (Rus.), Lhotský (ČR)