MS17: Bielorusi zdolali Nórsko, dvomi gólmi sa blysol Lisovec

NETKY.SK • 16 Máj 2017, 16:26 • 2 min

Paríž - Bieloruskí hokejoví reprezentanti zdolali vo svojom záverečnom zápase v parížskej B-skupine MS Nórsko 4:3. Ani jeden z tímov nemal už pred utorňajším zápasom šancu postúpiť do štvrťfinále. Nóri obsadili v skupine 6. miesto, Bielorusko skončilo na 7. priečke a celkovo 13.

Otvoriť časovú os

B-skupinu vyhrali už v predstihu Kanaďania, do štvrťfinále spolu s nimi idú Česko, Švajčiarsko a Fínsko. Istotu zostupu malo už dávnejšie Slovinsko.

Parížska základná skupina má v utorok na programe ešte súboje Česko - Švajčiarsko (16.15 h) a reprízu vlaňajšieho finále Kanada - Fínsko (20.15 h).

B-skupina (Paríž):

Bielorusko - Nórsko 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Góly: 27. Lisovec (Stefanovič), 38. Kulakov (Stas, Demkov), 55. Šinkevič (Kovyršin, Stefanovič), 57. Lisovec (Pavlovič, Linglet) - 36. Sörvik (M. Olimb), 42. Reichenberg (Thoresen, Ödegaard), 44. Holös (Martinsen, M. Olimb). Rozhodcovia: Piechaczek (Nem.), Wehrli (Švaj.) – Leermakers (Hol.), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Bielorusko: Karnauchov - Šinkevič, Chenkel, Vorobej, Jevenko, Korobov, Lisovec - Demkov, Stas, Kulakov - Kogalev, Kovyršin, Stefanovič - Pavlovič, Šarangovič, Linglet - Drozd, Volkov

Nórsko: Haugen - Holös, Lesund, Nörstebö, Ödegaard, Bonsaksen, Sörvik, Johannesen - Martinsen, M. Olimb, K. A. Olimb - Reichenberg, Forsberg, Thoresen - Valkvae Olsen, Bastiansen, Karterud - Olden, Röymark, Roest - Trettenes

** - istý zostup

/Legenda: zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase, víťazstvá po predĺžení alebo nájazdoch, prehry po predĺžení alebo nájazdoch, prehry v riadnom čase, skóre, body/