MS16: Dánski hokejisti vyhrali svoj prvý zápas proti Nórom

NETKY.SK • 7 Máj 2016, 18:37 • 2 min

MOSKVA - Dánski hokejisti vyhrali vo svojom prvom zápase A-skupiny MS v Moskve nad Nórskom 3:0. Ich brankár Sebastian Dahm mal 43 úspešných zákrokov.

Nóri sa predstavia v nedeľu o 15.15 SELČ v druhom zápase základnej fázy proti Švajčiarom, ktorí budú bojovať o mimoriadne dôležité body, keďže proti outsiderovi z Kazachstanu získali len jeden za prehru v nájazdovej nadstavbe. Dáni nastúpia následne večer (19.15) tiež proti súperovi, ktorý má čo naprávať, lebo Švédi stratili jeden bod, keď Lotyšov zdolali až po predĺžení.

A-skupina (Moskva):

Nórsko - Dánsko 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 22. Nicklas Jensen (Storm, Madsen), 35. J. Jensen (Eller, Nielsen), 60. Nicklas Jensen (Nielsen).

Rozhodcovia: Fonselius (Fín.), Wehrli (Švaj.) - Pihlblad (Švéd.), ŠEFČÍK (SR), vylúčení: 2:8 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6668 divákov.

Nórsko: Haugen - Holös, Nörstebö, Johannesen, Tollefsen, Trygg, Ödegaard - M. Olimb, K.A. Olimb, Martinsen - Zuccarello, Bastiansen, Roselli Olsen - Roest, Forsberg, Roymark - Trettenes, Stene, Dahlström

Dánsko: Dahm - Nicolas Jensen, J. Jensen, Lassen, Bödker, O. Lauridsen, D. Nielsen, M. Lauridsen, Kristensen - Ehlers, Eller, Hansen - Niclas Jensen, Madsen, Storm - Bjorkstrand, Green, Christensen - Bau Hansen, Starkov, Poulsen

Malé severské derby malo chladný až opatrný úvod a v prvej tretine zostali tomuto trendu verní najmä Dáni. Ich súper postupne čoraz viac hýril aktivitou, ale ani 15 streleckých pokusov nestačilo na otvorenie skóre. Naopak, Haugen inkasoval po 66 sekundách druhej časti a Nóri sa ešte viac zmobilizovali do ofenzívy. Lenže ich protivník nezostal nič dlžný a rozohral sa dynamický a otvorený súboj, v ktorom žiarili obaja brankári. Viac šťastia v zakončení mali Dáni a po zásahu Jespera Jensena šli do kabín s dvojgólovým náskokom. V tretej časti to bola miestami hra na jednu bránku, Nóri pálili z každej pozície, ale nevyužili štyri presilovky v intervale šiestich minút, z toho ani polminútovú vo výhode o dvoch hráčov.

Hlasy:

Nicklas Jensen, útočník Dánska: "Ak budeme hrať aj ďalej tak ako dnes, máme šancu na tomto turnaji niečo dokázať. Toto bolo tímový výkon s vynikajúcim brankárom."

Sebastian Dahm, brankár Dánska: "Toto je pre nás naozaj skvelý štart v skupine, kde sa dá všeličo dokázať ale aj úporne bojovať o záchranu. Musíme však byť v strehu, dnešný výkon a výsledok nesmieme použiť ako pilulku na zaspatie."