MS v hokeji: Švédi splnili úlohu favorita, Bielorusi nám proti Dánom nepomohli

NETKY.SK • 28 Máj 2021, 22:30 • 2 min

RIGA - V piatkových dueloch na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji sa v lotyšskej Rige síce nezrodilo prekvapenie, no v popoludňajších dueloch sa obaja favoriti poriadne potrápili.

Otvoriť časovú os

V A-skupine viedli Briti nad Švédmi kurióznym gólom aktuálne najlepšieho strelca turnaja Liama Kirka, no "tri korunky" ešte v prvej tretine vyrovnali, v druhej pridali ešte dva góly a v tretej aj štvrtý.

Vo večernom súboji Dáni prehrávali s Bielorusmi 0:1 a po druhej tretine 1:2, ale v tretej časti v rozpätí ôsmich necelých minút skórovali štyrikrát a do tabuľky si pripísali tri body. Práve Dánov vyzvú v sobotu večer od 19.15 h SELČ slovenskí hokejisti. V priebežne tabuľke delí oboch súperov len jeden bod - Slováci ich nazbierali 9 a patrí im 3. priečka, Dáni získali o jeden menej a sú na 4. priečke.

V B-skupine trápiaci sa Kanaďania síce viedli na Kazachmi 2:0, ale Nikita Michailis zariadil vyrovnanie. O triumfe favorita 4:2 rozhodol v 48. min 19-ročný útočník Cole Perfetti a bodku za duelom dal Connor Brown.

Domáci s Lotyšmi v súboji s Nórmi prehrávali 0:1, viedli 2:1 a opäť prehrávali 2:3, Kristians Rubiňš zariadil predĺženie a rozhodovať museli až nájazdy. V nich však uchmatli druhý bod Nóri a domácim skomplikovali prípadný postup do štvrťfinále a sami sa udržali v hre o vyraďovaciu časť.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige: