MS v hokeji: Slovensko dnes bez bodov, Fíni si ako prví zabezpečili postup do štvrťfinále

NETKY.SK • 30 Máj 2021, 22:08 • 2 min

RIGA - Hokejisti Fínska zdolali Lotyšov 3:2 po predĺžení a s 15 bodmi majú na čele B-skupiny istý postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta v Rige. V hre o postup sa drží po prvotných nepresvedčivých výkonoch aj Kanada. Švédsko dnes proti našim zachránilo pre seba šampionát.

Otvoriť časovú os

Víťazný gól úradujúcich majstrov sveta v súboji s domácimi hokejistami strelil štyri sekundy pred koncom predĺženia iba 19-ročný útočník Anton Lundell.

Šancu na štvrťfinále stále nestratili ani Kanaďania. "Javorové listy" po katastrofálnom úvode šampionátu vyhrali tretíkrát za sebou, keď v nedeľu popoludní rozobrali Talianov 7:1. Dva góly a dve asistencie si zapísal útočník Calgary Andrew Mangiapane, štyrmi asistenciami sa blysol hráč Ottawy Connor Brown.

V A-skupine Švajčiari prevalcovali Bielorusov 6:0 a s 12 bodmi sa dotiahli na Rusov a Slovákov na čele skupiny.

Šancu na štvrťfinále zatiaľ nestratili ani Švédi, ktorí po obrate z 0:1 na 3:1 zdolali Slovákov. Poslednými súpermi švédskych hokejistov A-skupine budú v pondelok Rusi a opäť musia naplno zabodovať, ak chcú pokračovať na šampionáte v osmičke najlepších tímov.

MS v hokeji: Online zápas Slovensko - Švédsko

Slovenský tím sa so skupinou rozlúči utorkovým duelom s Českom. Teoreticky už pred ním môžu mať Ramsayho zverenci istotu postupu do štvrťfinále.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige: