MS v hokeji: Online zápas Slovensko - Švédsko

NETKY.SK • 30 Máj 2021, 19:03 • 2 min

RIGA - Dnešný zápas proti Švédom môže rozhodnúť o našom postupe do štvrťfinále. Zostavy sa pomenili, dokonca aj na brankárskom poste.

Otvoriť časovú os

3. tretina

Koniec zápasu. Prehrávame so Švédskom 1:3.

Dostávame gól do prázdnej brány. Isac Lundeström - 1:3 (F. Hallander). Hra vabank 6 na 4 nám nevyšla.

64 sekúnd pred koncom zápasu budeme hrať ešte jednu presilovku. Berieme si oodychový čas. Hráme bez brankára. Pribudol Pospíšil a na ľade je aj Skalický.

Švédsko malo obrovskú šancu. Húska chytá Rakellovu strelu.

Presilovku nevyužívame. Dve minúty do konca.

Lantoši veľká šanca v početnej výhode. Držime pásmo počas presilovky.

Studenič si vypýtal faul v útočnom pásme. Nygren 2 minúty za seknutie.

5 minút do konca zápasu. Stav 2:1 pre Švédsko.

Veľký tlak našich na vyrovnanie skóre. Slafkovský to opäť skúšal zadovkou spoza švédskej brány.

Dostávame gól v oslabení. Ollofson - 2:1.  (H. Tömmernes)

Švédi od začiatku v útočnom pásme a vyvíjajú veľký tlak.

Hráme v oslabení. Adam Jánošík 2 minúty za nedovolené bránenie.

Švédsko vyhráva čoraz viac osobných súbojov.

Švédi zahrozili. Oloffson na modrej čiare prihrával a od modrej strieľal Pudas. Neskôr tá istá spolupráca. Výborny návrat Pospíšila.

Nahrávka na Buca od Slafkovského spoza švédskej brány, mali sme na hokejke druhý gól.

15 minút do konca zápasu. Stav 1:1.

Dve šance Švédska po tom ako sa nám nepodarilo vyhodiť puk z pásma.

Zmeny v našej zostave. Roman sa už na ľad pre tretie dejstvo nevráti. Slafkovský ďalšia veľká možnosť. Na prvý gól na MS stále čaká.

2. tretina

Koniec druhej tetiny. Po 40. minútach hráme s troma korunkami nerozhodne 1:1.

Šanca Adriana Kempeho, obtočil sa okolo Jánošíka, následne mal šancu Nygren od modrej. Húska chytá.

Po presilovke mala naša štvrtá lajna obrovské šance. Slafkovský mal gól na hokejke. Dorážal aj Bučko.

Ďalšia presilovka pre náš tím. Liška zabojoval a získal faul.

Presilovke sme ustáli. Stav 1:1.

Nedorozumenie Švédov za ich bránou, Buc mal šancu.

Opäť budeme hrať v oslabení. Roman 2 minúty za držanie.

Pospíšil mal šancu, strela švihom. Po ňom ešte dorážal Grachulinec.

Švédi po vyrovnaní lietajú po ploche.

Odohratá je polovica zápasu. Stav 1:1.

Presilovku sme ustáli, ale Švédi usmernili skackajúci puk do našej bránky. Bude sa ešte volať. Reklamujeme vysokú hokejku Sorensena. Gól platí.

V prvej minúte oslabenia sme mali veľkú šancu.

Švédi sa dostali do prečíslenia s tromi hráčmi. Bude sa vylučovať na našej strane. Peter Cehlárik 2 minúty za držanie.

Nevyužívame početnú výhodu. 14 minút do konca 2. tretiny. Stav 1:0.

Druhú minútu sme usadení v útočnom pásme súpera. Ostáva ešte 35 sekúnd do konca našej presilovky.

Budeme hrať opäť presilovú hru. Victor Oloffson 2 minúty za podrazenie.

Opäť jemne tečovaný puk pred našou bránou. Húska chytá.

Tečovaný puk pred našou bránou poskakoval na hornej sieťke našej bránky. Stav ostáva nezmenený.

Pospíšil skúsil strelu z uhla hneď v úvode druhého dejstva.

1. tretina

Prvá tretina končí z stavu 1:0 pre Slovensko. Adam Húska pri premiére na MS zatiaľ s čistým kontom.

19:08 - vyhrávame 1:0. Peter Cehlárik poslal puk pred bránu. Nygren si dal vlastný gól. Cehlárik opäť vedie bodovanie celého šampionátu.

Slafkovský za bránou Švédov získal puk. Buc a Líška sa snažili doraziť. Prerušená hra.

Strely na bránu 9:5 pre Slovensko.

Grman, Kempe sa zakliesnili za našou bránou. Nevylučovalo sa.

Švédi sa na dlhšiu dobu usadili v našom pásme.

Adam Húska zákrok po strele od modrej.

Prečíslenie na švédsku bránu. Hrivík v poslednej chvíli predlžoval na Slafkovského. Bude sa vhadzovať.

Prvá polovica 1. tretiny - sme strelecky aktívnejší (7:3).

Cehlárik sa dostal až pred Reideborna, prerušená hra.

Švédi chceli v našom pásme preniesť hru na druhú stranu, výborný návrat Skalického a Kelemena.

Ku koncu presilovky sme mali tlak v pásme. Kňažko vypálil taker z modrej. Šance mali neskôr aj Hrivík a Kelemen. Stav zápasu 0:0.

Lantoši stratil prilbu. Magnus Nygren 2 minúty za hrubosť.

Slafkovský na Buca, puk zastavil až švédsky gólman.

Po prvých minútach sa hra trochu upokojila.

Rosandič vykorčuľoval spoza našej brány a vysunul Kelemena. Prvá šanca našich. Prerušená hra.

Hrivík v prvej minúte riskantná prihrávka. Našťastie prešla na nášho obrancu.

Prvá formácia ostáva nezmenená po včerajšom zápase proti Dánsku.

Zostava

Tréner Craig Ramsay sa rozhodol pre dnešný zápas o zmenu brankára. Šancu dostane po prvýkrát na turnaji Adam Húska. Vracajú sa aj Rosandič a Pospíšil. Pavol Skalický odohrá svoj posledný zápas na turnaji, pretože ho čakajú rodinné povinnosti.