MS v hokeji: Online zápas Slovensko - Dánsko

NETKY.SK • 29 Máj 2021, 19:08 • 2 min

RIGA - Slovenská hokejová reprezentácia nastupuje do svojho piateho zápasu v základnej skupine A proti Dánsku.

Otvoriť časovú os

3. tretina

Vyhrávame nad Dánskom 2:0. Július Hudáček zaznamenáva prvé čisté konto na MS.

V poslednej sekunde sme boli ešte vylúčení. Mário Grman 2 minúty za seknutie.

Lantoši a Hrivík mali šance ešte do prázdnej brány.

Dáni hrajú so 6 hráčmi. Minúta do konca zápasu.

Ústali sme dánsku npresilovku. Vyhrávame 2:0. 2 minúty do konca zápasu.

Dáni držia pásmo počas svojej presilovky. Pália od modrej, Hudáček kryje aj dorážku.

5 minút do konca zápasu. Bude sa vylučovať. Roman 2 minúty za seknutie na brankára.

Adam Jánošík 2:0. Puk sa ocitol medzi kruhmi a Jánošik napálil do pravého horného rohu. Prvá lajna dáva druhý gól v zápase. Profitoval z práce Cehlárika a Hrivíka.

Opät sa hrá. Zápas bol prerušený takmer na 5 minút.

Dáni vyvíjajú tlak. Hra prerušená pre zhasnuté časti osvetlenia v hale.

10 minút do konca zápasu.

Cehlárikova druhá obrovská možnosť. Páli tesne vedľa.

Peter Cehlárik dáva gól. Lantoši nahráva takmer z nulového uhla. Pred bránou čakal aj Hrivík.  Stav zápasu 1:0. Cehlárik je s 8 bodmi najproduktívnejším hráč šampionátu.

Dáni pália od modrej. Hudáček mal odkrytý priestor, v pohode chytá.

Nedávame Dánom dýchať, napádma ich za ich bránou.

Tečovaný puk pred Hudáčkom, náš bránkár zasahuje na zemi.

Vzápätí sa Cehlárik dostal k odrazenému puku od mantinelu. ostávame v pásme.

Buc dokorčuľoval puk a prehodil na Slafkovského pred bránu. Dorážal ešte Kňažko, no nič z toho.

Dáni v úvode tretieho dejstva takmer otvorili skóre. Mali 4 veľké šance. Stratili seme puk za bránkou. Jesper našťastie pálil mimo brány.

2. tretina

Ďalšia obrovská šanca. Štvrtá strela Lantošiho v zápase. Po druhej tretine je stav naďalej bezgólový 0:0.

V poslednej minúte druhej tretiny sa hralo pred dánskou bránkou. Kelemen išiel do súboja, Dahn ostal ležať na ploche. Tvrdá hra, ale v rámci pravidiel. Nevylučovalo sa.

Dáni boli v útočnom pásme, no rýchlo sme zaútočili, Kelemenova obrovská možnosť na strelenie gólu. Šancu nevyužívame.

Studenič sa zbavil súpera pri mantineli, nahrával pred bránu Krištofovi, Dahn chytá.

Hrá sa poväčšine v strednom pásme.

Strely 18:10 pre Slovensko.

Lantošiho strela, Dahn vyráža.

10 minút do konca druhého dejstva. Na prvý gól stále čakáme.

Dáni sa rútili opäť na našu bránu. Krištof sa druhýkrát v zápase fantasticky vrátil.

Hudáček zachraňuje. Dáni útočili v troch.

15 minút do konca 2. tretiny sa hrá stále bez gólov.

Dobrá práca Kelemena, Buc sa dostal k puku. Dáni prerušujú hru. Ostaávame v útočnom pásme.

Prvá strela našich v strednom dejstve až po minúte a pol.

Dáni ostávajú v pásme. Studeniča nastrelil puk do ruky. Hra bola prerušená. Odchádza na striedačku.

Dáni začínajú lepšie. Získavajú útočné pásmo. Veľmi dobrý zákrok Júliusa Hudáčka.  Na poslednú chvíľu zachytil puk akrobatickým štýlom.

1. tretina

Takisto nevyužívame presilovku. Koniec prvej tretiny. Posledné minúty sme mali veľký tlak, no nedokázali sme streliť gól. Na strely vyhrávame 13:4.

Tlak pred dánskou bránkou. Naša štvrtá formácia získava presilovku. Jesper Jensen dostal 2 minúty za hákovanie.

Dáni nevyužívajú presilovú hru, 5 minút do konca prvej tretiny je stav nerozhdoný 0:0.

Vypichli sme Dánom puk, Roman v oslabení ohrozil dánsku bránu.

Bude sa vylučovať, hráme v oslabení. Gernát 2 minúty za krošček.

Studenič sa v 10. minúte rútil sám na bránu, o pár sekund neskôr mal veľkú šancu Hrivík. Stav 0:0.

Hudáček okamžite rozohral, Dáni pomaly striedali, šancu sme nevyužili.

9, minúta zápasu - Nick Ollesen obrovská príležitosť. Puk skončil tesne vedľa žrdky.

Odohráných 5 minút zápasu - stav nerozhodný 0:0.

Kňažko dostal strieľanú prohrávku od Skalického. Zvonila vonkajšia žrdka.

Ďaloga napravil chybu za svojou bránou nastrelením na dánsu svätyňu.

Odohrali sa prvé dve minúty zápasu. Stav 0:0.

Dobré napádanie Skalický, Roman. Dáni spravili chybu a mali sme veˇôkú šancu. Skalický bol blízko otváracieho gólu.

Začalo sa v ostrom tempe.

Dáni zahrozili prvým prečíslením v zápase. Výborne sa vrátil sa Krištof.

Lantoši prvá strela v zápase.

Opäť zmeny v zostave. Vracia sa Buc namiesto Sukeľa (ten je evidovaný ako 13-ty útočník). V bráne sa zmena nekoná nastupuje Július Hudáček. Rosandič a Pospíšil chýbajú pre tresty z predošlého zápasu - jednozápasový dištanc po faule, respektíve nešportovom správaní proti Švajčiarom.