MS v hokeji: Online zápas Slovensko - Česko

NETKY.SK • 1 Jún 2021, 15:12 • 2 min

Slovensko dnes nastupuje na posledný zápas. Slovensko aj Česko sú už istí postupujúci do štvrťfinále, no víťaz skončí na treťom mieste skupiny A.

Otvoriť časovú os

3. tretina

Zápas proti Česku prehrávame 3:7.

Skúsili sme odvolať brankára. Hra vabank trvala len pár sekúnd. Česi nám dávajú gól do prázdnej brány.

Minúta do konca zápasu. Cehlárik predlžuje na Kristiána Pospíšila. Veľká bomba do vynkľa. Will bez šance. 3:6. Asistenciou sa Cehlárik dostáva opäť do vedenia celého šampionátu.

Česi sa na dlhšiu chvíľu usadili v našom pásme. Šustr, Zohorna kombinovali na modrej. Hru prerušuje až Húska.

Séria chýb na našej strane. Česi našťastie netrestali.

S gólmi vvtretej tretine sa otvorilo vrece. BUČKO koriguje na 2:6 po strele od modrej. Will mal zykrytý vyhľad. Asistoval Holešinský.

Ďalší gól Čechov. Takmer z nulového uhlu. Húska sa etš nedotkol puku a už inkasoval dva góly. Matej Blümel 1:6.

Dvaja voľní Česi medzi kruhmi. Húska prvýkrát v zápase inkasuje po odrazenom puku. Matej Stránský 1:5 strela z prvej po chybe Pospíšila.

Cehlárik sa snažil prekvapiť Willa. Dhšie sme sa zdržali v českom pásme.

Zmena v našej bráne. Húska strieda Júliusa Hudáčka.

2. tretina

Koniec druhej tretiny zápasu.

Libor Šulák dáva gól v presilovke po 12-tich sekundách. 1:4 pre Česko. Presná strela od modrej.

Pospíšil pôjde na trestnú lavicu za zdržovanie hry. Puk z obranného pasma vystretlil na ochrannú sieť.

Česi sa rútili dvaja na bránu. Hudáček kryl.

Získali sme puk v pásme Čechov, Holešinský z otočky. Will opäť kryje.

Česi v pásme, naša obrana zacúvala, Zohorna na Musila. Strela na Hudáčka, puk konči na ochrannej sieti.

Sukeľ vysunul Kelemena, na pomoc šiel Gernát, ale Česi sa vrátili v štyroch.

Jakub Flek veľká šanca na štvrtý gól Čechov.

Česi v plnom počte, nevyužívame ďalšiu presilovku.

Pokračujem v útočnom pásme, Krištofova strela zblokovaná.

Obrovská príležitoť, Slafkovský, Gernát, Cehlárik. Will kryje.

Prvé buly vyhrávame, Gernátova strela od modrej.

Vysoká hokejka českého hráča za našou bránou. Budeme hrať druhú presilovku v zápase. Špaček 2 minúty.

10 minút do konca druhej tretiny. Stav zápasu 1:3 pre Čechov.

Česi prerušujú hru až brankárom Willom. Kelemenova strela končí v jeho lapačke.

Po góle sme aktívnejší a máme viac z hry,

SLOVENSKO DÁVA GÓL. Matúš Sukeľ - 1:3. Výborná práca Faška-Rudaša, ktorý napádal hneď po buly. Sukeľ si už vychutnal Willa blafákom.

Budeme hrať v oslabení. Pospíšil 2 minúty za seknutie. Česi filmovali, Zadina išiel ochotne na ľad. Osobné vylúčenia na oboch stranách. Pospíšil atakoval kolenom po prerušení hry. Ćesko hrá presilovku.

Slafkovský z rohu na voľného Cehlárika. Pred bránou nedáva z prvej.

Opäť šanca Čechov. Z prvej strely ešte nedali, ale následné dorážky využili. Smejkal zakrýval pred Hudáčkom aúplne śam usmernil puk do brány. 3:0 pre Česko.  Gól nakoniec pripísaný Radilovi.

Česi majú pokryté stredné pásmo. Jánošík nemal komu, zakázané uvoľnenie.

Rosandič prenechal Krištofovi, dobrá strela, ale blokoval Hájek.

1. tretina

Nevyužívame presilovku, koniec prvej tretiny. Stav zápasu 2:0 pre Česko.

Nemcova prihrávka na Studeniča, Česi blokovali.

Získali sme pásmo, Lantoši si vymenil s Nemcom puk na modrej. Strela od modrej.

Budeme hrať presilovku. Hanzl dostal za nedovolené bránenie 2 minúty. 2 a pol minúty do konca prvej tretiny.

Slafkovského veľká šanca. Išiel aj po dorážke.

Ďalšia strata puku za našou bránkou. Z ńášho čistého puku sa stala česká šanca. Grman zdvojený, pred bránou čakali dvaja Česi. Špaček (Zadina) 2:0.

Zadina prihrával do gólovej šance Flekovi. Stav stretnutia sa nemení. Oslobodzujeme sa za cenu zakázaného uvoľnenia.

Obrovská chyba Hudáčka, korčuľoval do rohu, no nemal pod kontrolou puk. Česi to našťastie nevyužili.

Česi v pásme, Zohorna strieľal spomedzi kruhov, strela zrazená.

Po prvej polovici 1. tretiny je stav 1:0.

Pospíšilova tvrdá rana z pravej strany.

Kelemen, Nemec výborná spolupráca. Sme aktívni v útočnom pásme.

Jednoduchý prechod do útočného pásma. Kelemen predĺžil an Sukeľa, nastreľujeme pred české bránu. Will prerušuje hru.

Ďalší dobrý zákrok Hudáčka, Stránský hneď po buly ohrozil našu bránu.

Česi sú aktívni, napádajú nás aj za našou bránou. Stránský pokus k bližšej žrdke, Hudáček kryje lapačkou a prerušuje hru.

Dva veľmi tvrdé zákroky Čechov. Najprv na Studeniča, potom na Lantošiho. Všetko v rámci pravidiel.

27-ma sekunda zápasu, neskoro sme pristúpili k Filipovi Zadinovi - 1:0 pre Česko. (Libor Hájek, Michal Moravčík).

Zostavy

Slafkovský v prvom útoku, Ďaloga ani Hrivík nakoniec do zápasu nezasiahnu. Sukeľ posunutý do tretej lajny s Faško-Rudašom a Kelemenom.