MS v hokeji: Online štvrťfinále Slovensko - USA

MS v hokeji: Online štvrťfinále Slovensko  - USA

RIGA - Slovensko nastupuje vo štvrťfinále po 8 rokoch. USA naopak už 10 rokov patrí medzi top 8 tímov šampionátu.

Otvoriť časovú os

3. tretina

Prehrávame s Američanmi 1:6. Slovensko končí na šampionáte.

Garland 75 sekúnd pred koncom. Američania sa dostali k odrazenému puku, na modrej zakombinovali. Stav 1:6 pre USA.

Vzájomné vylúčenie sa skončilo.

Lantoši spoza brány krásne prihral Hrivíkovi pred bránu, Druhý gól v sieti USA to neprinieslo.

Za hrubosť sa bude vyličovať na oboch stranách. Čaka nás hra 4 na 4. Jánošik a Moore, obaja 2 minúty za hrubosť.

Šanca USA, Garland míňa prázdnu bránu. Nakoniec strela Američanov končí v Húskovej lapačke.

Tempo zápasu poľavuje, Američania 4 minúty do konca už len dohrávajú.

Hrivík to skúšal spoza amerického hráča.

Pospíšil nádherná strela počas presilovky, triasla sa horná žrdka.

Hráme presilovú hru. Faul na Slafkovského. Zach Jones dve minúty za nedovolené bránenie.

13 minút do konca zápasu.

Američania sa dostali traja do nášho pásma. Bol proti ním len Gernát. Bez šance prekombinovali a dávajú piaty gól v zápase. 1:5 pre USA. Alexander Chmelewski (Boyle, Wolanin).

Prvé štyri minúty sa hralo prevaže pred americkou bránou. Stav stretnutia sa ale nemenil.

Tretie dejstvo sme začali aktívne. Hrá sa v pásme USA. Po Slafkovskom strieľa aj Pospíšil.

2. tretina

Koniec prostrednej hracej časti. Mali sme viac striel na bránu (12:10). Stav 1:4.

USA útočili v dvoch, Húska si prikryl žrdku a kryje Blackwellovu strelu švihom.

Kelemen veľká šanca, Petersen musel zasahovať.

Stav stretnutia 1:4.

Tlak USA, naši sa už hádzali na ľad, Američania skórovali napokon do prázdnej brány. Blackwell strieľa druhý gól v zápase (Robinson, Labanc) Gólovej situácii však predchádzal faul na Adama Lišku. Rozhodcovia nám ukradli v zápase už 7 presilovkových minút.

Hrivík, Cehlárik vyhrali súboje v rohu, puk sa dostal na Rosandiča, ktorý nebezpečne vystrelil.

Američania sa dostávajú do tlaku. Nakoniec sa nám ale darí prerušiť hru.

Peter Cehlárik skóruje. Strela z ťažkého uhla. Prihrával Lantoši. 1:3. Avizovaný trest pre USA sa ruší.

Ďaloga to opäť skúšal. Rýchlo nakorčuloval až pred bránu a pokúsil sa to zdvihnúť.

Ďaloga o pár sekúnd strela len do bočnej siete.

Kelemen to skúšak nastrrelením, Gernát tečoval do brány, Petersen vyráža betónom.

USA zaútočili rýchlo 2 na 1, Gernát sa stihol vrátiť.

Romanova príležitosiť, natlačil sa pred americkú bránu.

Presilovku nevyužívame.

O prvú strel počas sa pokúsil Hrivík, strela minula tesne žrdku, strieľa aj Cehlárik z prvej.

Američania si nerozumeli, ziskali sme puk a Matt Jones fauluje. Hráme presilovku.

1. tretina

Koniec prvého dejstva. Stav zápasu 0:3 pre USA.

Boyle úmyselne atakoval nášho hráča zozadu. NEVYLUČUJE SA!

USA dáva tretí gól stretnutia. Opäť padol gól po našom mierno tlaku. Garland 3:0.

Američania opäť tvrdo pália od modrej. Húska kryje, Lantoši mal šancu na druhej strane, po ňom ešte Nemec, ktorý ponúkol puk Ďalogovi.

3 minúty do konca zápasu, Kelemen sa prestrčil popri mantineli. Namieril si to až pred bránu USA, ale gól sme nedali.

Blackwell 2:0. Po našej miernej aktivite prišla kontra Američanov. Útočník USA bol sám medzi kruhmi.

Studenič tesne vedľa, puku sa zmocnili pri mantineli Američania a nový kapitán USA Byole otvára skóre zápasu. Nemec bol vysunutý veľmi vpredu a chýbal v obrane. Stav 1:0 pre USA.

Roy bolestivo narazil na mantinel, vyzerá to na zranený členok. Opustil hraciu plochu a zamieril do šatne.

Jánošík previedol puk cez stredné pásmo. Posunul na Lantošiho, ten to skúsil poza bránu, no nahrávka nikoho nenašla.

Stratili sme puk vo vlastnom pásme, rana od modrej, tečovaný puk. Húska vyráža. O pár sekúnd to skúša Robertson. Opäť chýtáme.

Až v 8. minúte sa dostávajú na ľad naša 3. a 4. lajna.

Prvá strela našich prichádza až po 6-tich minútach zápasu.

Fantastický zákrok Húsku. Ľavým betónom vytlačil puk. Ubránili sme obe oslabenia. Stav zápasu 0:0.

Opäť sa bude vylučovať na našej strane. Grman zahákol protihráča. 5 na 3 budeme hrať 2 minúty a 14 sekúnd.

Budeme hrať v oslabení. Róbert Lantoši 2 minúty za podrazenie.

Donato, prvá šanca zápasu. Húska prerušuje hru.

USA začali tvrdo. Tri tvrdé hity a rýchly prechod do nášho pásma. Prvá šanca USA.

Zostavy

Hrivík nastupuje ako center prvého útoku. Prvú lajnu teda tvorí top útok Lantoši, Hrivík, Cehlárik. Tretí menovaný sa stal najproduktívnejším hráčom turnaja po základnej časti. Mladík Slafkovský sa posunul do druhého útoku ku Krištofovi a Studenčovi. Do brány nastúpi podobne ako proti Švédsku Adam Húska.