MS: Rusnákovi sa zadarilo, v B-finále dopádloval na tretie miesto

NETKY.SK • 22 August 2015, 12:00 • 2 min

MILÁNO - Z kvarteta slovenských lodí v sobotňajších B-finále na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v Miláne si najlepšie počínal kanoista Matej Rusnák. Na 1000 m skončil na treťom a v súčte s elitným finále na 12. mieste.

Ešte po 750 m bol Rusnák priebežne prvý, ale v závere o čosi klesol. Víťazom B-finále sa stal Uzbek Gerasim Kočnev. Ďalší kanoista v slovenskej výprave Ľubomír Hagara skončil v B-finále v C1 na 200 m ôsmy a celkovo sedemnásty. Dvojkajak Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo dopádloval na 200 m šiesty a celkovo sa zaradil na 15. priečku.

Na ženské B-finále v K2 na 500 m išli s víťaznými ambíciami Ivana Kmeťová a Martina Kohlová, ale realita bola iná. Skúsené reprezentantky obsadili piate a celkovo štrnáste miesto, ktoré znamená, že olympijskú miestenku do Ria de Janeiro 2016 si v Miláne pravdepodobne nevybojovali.

Výsledky - sobota - B-finále:

MUŽI
C1 - 1000 m / B-finále: 1. (10.) Gerasim Kočnev (Uzb.) 3:57,176 min,... 3. (12.) Matej Rusnák 3:58,086
K2 - 200 m / B-finále: 1. (10.) Carlos Arevalo, Cristian Toro (Šp.) 32,373, 6. (15.) Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo (SR) 33,326
C1 - 200 m / B-finále: 1. (10.) Alfonso Benavides (Šp.) 39,559,...8. (17.) Ľubomír Hagara 40,619

ŽENY
K2 - 500 m / B-finále: 1. (10.) Margarita Machnevová, Marina Litvinčuková (Biel.) 1:43,621,... 5. (14.) Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:45,738.