MS: Rusi nabili Lotyšov, neinkasovali ani raz

NETKY.SK • 9 Máj 2016, 18:04 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Ruska druhýkrát zvíťazili v rámci moskovskej základnej A-skupiny na domácom svetovom šampionáte.

Výber hostiteľskej krajiny zdolal v pondelkovom zápase Lotyšov 4:0. Po bezgólovej úvodnej tretine otvoril skóre duelu v 21. min Artemij Panarin, o sedem minút neskôr rozjasal ruských fanúšikov Jevgenij Dadonov.

V záverečnej časti hry spečatili triumf "zbornej" Vadim Šipačov a Panarin. Šipačov získal tri kanadské body, Panarin mal bilanciu 2+2. Rusi ziskom troch bodov prenikli na prvé miesto tabuľky, no je isté, že ešte v pondelok bude lídrom "áčka" víťaz večerného stretnutia Švédsko - Česko (19.15 h SELČ).

A-skupina (Moskva):

Lotyšsko - Rusko 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Góly: 21. Panarin (Daciuk), 28. Dadonov (Šipačov, Panarin), 48. Šipačov (Panarin, Dadonov), 58. Panarin (Čudinov, Šipačov)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Jemelin (Rus.) 5+DKZ za podrazenie, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Fonselius (Fín.), Wehrli (Švaj.) - Nieminen (Fín.), Pihlblad (Švéd.)

8. Lotyšsko 3 0 0 2 1 4:10 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.