MS: Richard Varga vybojoval striebro, víťazom Alistair Brownlee

NETKY.SK • 14 September 2016, 16:02 • 2 min

COZUMEL - Richard Varga nepridal do svojej jagavej zbierky piaty titul majstra sveta v akvatlone. Slovenský reprezentant získal striebornú medailu na šampionáte v mexickom Cozumeli.

Úradujúci majster sveta z amerického Chicaga sa musel skloniť pred Britom Alistairom Brownleem, ktorý nedávno v Riu de Janeiro získal aj olympijské zlato v triatlone. Bronz si vybojoval Američan Tommy Zaferes.

V Cozumeli absolvovali účastníci majstrovstiev sveta v akvatlone objemy 2,5 km beh - 1 km plávanie - 2,5 km beh. Varga bol po plaveckej časti na čele pretekov, ale v cieli záverečného behu napokon prehral o 5 sekúnd so svojím tréningovým partnerom A. Brownleem.

Svoje štyri zlaté medaily z MS v akvatlone získal R. Varga v poradí Budapešť 2010, Auckland 2012, Londýn 2013 a Chicago 2015. Vďaka štyrom titulom majstra sveta vlani osamel na čele historického rebríčka úspešnosti, kde bol predtým prvý spoločne s Britom Richardom Stannardom a Novozélanďanom Shaneom Reedom.

Majsterkou sveta v ženskej kategórii "elite" sa stala Ruska Maria Šorecová (33:12 min) pred krajankami Anastasiou Abrosimovovou (34:09) a Valentinou Zapatrinovou (34:16). V kategórii do 23 rokov štartovala aj Slovenka Ivana Kuriačková, ktorá obsadila tretie miesto. Víťazkou sa stala Ruska Anastasia Gorbunovová, ale predstavili sa iba 3 pretekárky. Celkovo bez rozdielu kategórii medzi ženami bola Kuriačková desiata z jedenástich akvatlonistiek v cieli.

Výsledky - streda - MS v akvatlone:
Muži "elite" (2,5 km beh + 1 km plávanie + 2,5 km beh): 1. Alistair Brownlee (V. Brit.) 28:58 min, 2. Richard Varga (SR) 29:03, 3. Tommy Zaferes (USA) 29:18, 4. Dmitrij Poľanskij (Rus.) 29:26, 5. Steffen Justus (Nem.) 29:41, 6. Crisanto Grajales (Mex.) 29:48

Ženy "elite" (2,5 km beh + 1 km plávanie + 2,5 km beh): 1. Maria Šorecová 33:12 min, 2. Anastasia Abrosimovová 34:09, 3. Valentina Zapatrinová (všetky Rus.) 34:16

Ženy do 23 rokov (2,5 km beh + 1 km plávanie + 2,5 km beh): 1. Anastasia Gorbunovová (Rus.) 34:39 min, 2. Severine Bouchezová (Kan.) 35:11, 3. Ivana Kuriačková (SR) 36:23.