MS 20: Česi sa dočkali víťazstva, Dánov zdolali po predĺžení

NETKY.SK • 30 December 2014, 07:31 • 2 min

TORONTO - Reprezentácia Česka sa až v treťom stretnutí na svetovom šampionáte hokejistov do 20 rokov v Kanade dočkala zisku prvých bodov.

Zverenci Miroslava Přerosta v pondelkovom stretnutí v základnej B-skupine v Toronte zvíťazili nad Dánmi 4:3 po predĺžení, hoci v závere tretej tretiny zaostávali 2:3. O vyrovnanie sa v čase 56:58 postaral Dominik Kubalík, dva body pre výber ČR zabezpečil v druhej minúte predĺženia David Pastrňák.

Výsledok - pondelok:
B-skupina (Air Canada Centre, Toronto):
Česko - Dánsko 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 11. Štencel (D. Kaše, Pastrňák), 25. Košťálek (Pastrňák, Baránek), 57. Kubalík (Štencel, Němeček), 62. Pastrňák (Štencel) - 4. M. Eller, 38. Bjorkstrand (Ehlers, Asperup), 47. Asperup (Ehlers)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Olenin (Rus.), Vinnerborg (Švéd.) - Browne (Kan.), Ritter (USA)