Montreal s prehrou, St. Louis už 2:0, Budaj a Halák len ako náhradníci

NETKY.SK • 3 Máj 2013, 08:56 • 2 min

New York - Dvojica slovenských brankárov v zámorskej NHL v noci na piatok do zápasov 1. kola play off nenastúpila. Len v pozícii náhradníka sledoval vo Východnej konferencii prehru Montrealu Peter Budaj na domácom ľade s Ottawou 2:4.

V rovnakej pozícii sa ocitol aj Jaroslav Halák v Západnej konferencii. Na rozdiel od Budaja ho však potešila výhra 3:1 nad obhajcom trofeje Los Angeles a "bluesmani" tak v tejto sérii vedú už 2:0.

V druhom zápase Východnej konferencie si vo Washingtone poradili domáci s NY Rangers 3:1, keď vedúci gól zápasu strelili hostia v prvej tretine, v druhej ale Capitals výsledok otočili vo svoj prospech.

V súboji Západnej konferencie Detroit zvíťazil nad Anaheimom na jeho ľade 5:4 po predĺžení a stav série vyrovnal na 1:1.