Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. sep. 2020Cyprián
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Monica Bellucci
Monica Bellucci
29.09.2019 10:19 Osobnosti
Monica Bellucciová má narodeniny
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.09.2019 10:19 Osobnosti

Monica Bellucciová má narodeninyCITI DI CASTELLO - Celosvetový úspech zaznamenala herečka Monica Bellucciová v roku 2000 v dráme Giuseppe Tornatoreho s názvom Maléna. Talentovanú Talianku mohlo filmové publikum obdivovať aj v ďalších filmoch ako Dracula, Podozrenie, Bratstvo vlka, Asterix a Obelix: Misia Kleopatra i v pútavom trileri o dobrodružstvách agenta 007 Jamesa Bonda s názvom Spectre. V pondelok 30. septembra bude mať herečka 55 rokov.


Monica Bellucciová sa narodila 30. septembra 1964 v talianskej dedinke Cita di Castello. Keď mala osemnásť rokov, zapísala sa na štúdium práva na univerzite v Perugii. Aby sa dokázala uživiť a zaplatiť školné začala s modelingom. Po dvoch rokoch školu zanechala a presťahovala sa do Milána, kde uzatvorila zmluvu s modelingovou agentúrou Elite model look. Počas svojej kariéry modelky účinkovala v televíznych spotoch pre návrhársku značku Dolce & Gabanna.

 

Mala väčšie ambície ako byť modelkou. Túžila sa stať herečkou a z toho dôvodu sa zapísala na herecké kurzy, ktoré zúročila v televíznom filme Vita coi figli (Život s deťmi, 1990). Pôvabnú herečku si všimol na začiatku 90. rokov minulého storočia všimol aj americký režisér Francis Ford Coppola, ktorý ju obsadil do filmu Dracula (Dracula, 1992). Nasledoval film Joseph (Biblické príbehy: Jozef, 1995), kde si zahrala po boku oscarového britského herca Bena Kingsleyho.

 

V roku 1996 sa upriamila na francúzske filmy, čím sa dostala do širšieho povedomia európskych kritikov. So svojím budúcim manželom Vincentom Casselom sa zoznámila pri nakrúcaní gangsterskej akčnej snímky Dobermann (Dobermann - vojna gangov, 1997).

Režisér Stephen Hopkins sa dlho nevedel rozhodnúť, akú herečku obsadí do americkej kriminálnej drámy Under Suspicion (Podozrenie, 2000). Svoju ponuku poslal aj Bellucciovej, ktorá ju s nadšením prijala. V thrilleri si zahrala výraznú rolu manželky Gene Hackmana. Svoju postavu odohrala tak, že sa jej začali hrnúť herecké ponuky.