Mladým Slovákom sa vstup do kvalifikačného turnaja na ME nevydaril

NETKY.SK • 27 Marec 2019, 16:13 • 2 min

STARA PAZOVA - V prvom zápase 2. kola kvalifikácie ME - Elite Roundu, prehrala slovenská sedemnástka so Srbskom. Zverenci trénera Mareka Bažíka na turnaji 8. skupiny v Starej Pazove podľahli domácim rovesníkom 1:3 (1:1). Za mladých Slovákov vyrovnal v 32. min Adrián Mojžiš, v 63. min za nepriaznivého stavu 1:2 nepremenil pokutový kop Tomáš Suslov. V úvodnom utorňajšom dueli tejto skupiny Švédi podľahli Francúzom 0:2 (0:1).

Futbal v podaní sokolíkov bol dobrý, lenže pod výsledkom sú podpísané dve zlé druhé minúty - v oboch polčasoch sme práve v nich inkasovali. A kým prvé jednogólové manko sme po polhodine hry zrovanli - presadil sa Mpjžiš po prihrávke Suslova - druhé sme už nedobehli. Hoci sme na to mali veľkú príležitosť, v 63. min fauloval Stankovič v šestnástke Kaprálika, vyslúžil si žltú kartu, ale Suslov pokutový kop nepremenil.

SR 17 podľahla v prvom dueli na Elite Rounde Srbsku 1:3😕😕 Gól SR: Mojžiš. #SR17

Príspevok, ktorý zdieľa Slovenský futbalový zväz (@sfzofficial),

Hra slovenských maldíkov bola dobrá aj pohľadná, ale namiesto vyrovania prišiel tretí gól domácich. Nič nám nebolo platné, že na strely sme vyhrali 12:4, v strelách na bránu 8:3, na rohy 13:4, že Srbi fauovali dvakrát viac ako my (10:21) a pomer žltých kariet bol 1:5, konečný výsledok hovoril pre domáci tím.

Turnaj II. fázy (Elite Round) kvalifikácie ME 2019 futbalistov do 17 rokov v Srbsku - utorňajšie výsledky:

8. skupina (Stara Pazova/Belehrad):

Švédsko "17" - Francúzsko "17" 0:2 (0:1)

Slovensko "17" - Srbsko "17" 1:3 (1:1)
Góly: 32. Mojžiš - 2. Blagojevič, 47. Babič, 78. Ergelas, ŽK: 85. Javorček - 19. Šimič, 36. Lukič, 63. Stankovič, 64. Baic
Zostava SR "17": Belko - Tandara, P. Leitner, A. Obert, Javorček - Nebyla - Szetei (46. A. Kaprálik), G. Hornyák (83. Matoš), Mojžiš, Suslov (83. Gomola) - Čerepkai

Marek Bažík (tréner futbalistov SR "17"): "To, že bude tento turnaj o detailoch, sa potvrdilo hneď v našom úvodnom zápase. Neustrážili sme si obidva vstupy do polčasov, v nich sme inkasovali. Duel sa lámal v polovici druhého polčasu, vtedy sme nevyužili výhodu pokutového kopu. Vo futbale sa to stáva. Úvodné stretnutie sme si výsledkovo predstavovali určite inak, ale chlapcov chcem pochváliť za nezlomnú vôľu biť sa s nepriaznivým vývojom zápasu. Za aktivitu a vo väčšine úsekov duelu aj za kvalitu nášho herného prejavu. Utvorili sme si dostatočné množstvo šancí, aby sme vstup zvládli aj výsledkovo. Žiaľ, futbalová šťastena sa nám otočila chrbtom. Teší ma aj fakt, že individuálne výkony niektorých chlapcov boli na vysokej úrovni. Musíme si to dobre zanalyzovať, zodvihnúť hlavy a pokúsiť sa o malý zázrak."