Mladší Bö zatienil aj Fourcada, 3 Slováci s bodmi

NETKY.SK • 14 December 2013, 14:54 • 2 min

LE GRAND BORNAND - Svetový pohár v biatlone v Le Grand Bornand (Fr.) - rýchlostné preteky mužov na 10 km.

Suverénnym triumfom 20-ročného Nóra Johannesa Thingnesa Böa sa skončili sobotňajšie rýchlostné preteky mužov na 10 km, ktoré sú súčasťou 3. kola Svetového pohára v biatlone vo francúzskom Le Grand Bornand. Mladší brat známejšieho Tarjeia Böa zvíťazil s náskokom 32,9 s pred Čechom Ondřejom Moravcom. Títo dvaja pretekári sa ani raz nepomýlili na strelnici. Tretí skončil domáci favorit a suverén doterajšej časti sezóny Martin Fourcade, ktorý za víťazom zaostal o 37,1 s aj vďaka jednému nepresnému výstrelu a nutnosti odbehnúť jedno trestné kolo.

Zo štvorice Slovákov sa až traja prebojovali do nedeľňajších stíhacích pretekov. Najvyššie zo Slovákov skončil Matej Kazár na 26. mieste s odstupom 1:19,2 min za víťazným Böom. Tomáš Hasilla bol klasifikovaný na 32. mieste, čím získal pre seba prvé body v tejto sezóne SP. Pomohla mu k tomu aj bezchybná streľba v ľahu aj stoji. Hasilla o päť priečok zdolal skúseného Pavla Hurajta, Miroslav Matiaško sa v 101-člennej konkurencii musel uspokojiť so 69. miestom.

Svetový pohár v biatlone - Le Grand Bornand (Fr.):

Rýchlostné preteky mužov: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 22:06,7 min (0), 2. Ondřej Moravec (ČR) +32,9 (0), 3. Martin Fourcade (Fr.) +37,1 (1), 4. Dmitryj Malyško (Rus.) +39,7 (0), 5. Simon Schempp (Nem.) +40,6 (0), 6. Daniel Mesotitsch (Rak.) +41,9 (0),... 26. Matej Kazár +1:19,2 (1), 32. Tomáš Hasilla +1:29,8 (0), 37. Pavol Hurajt +1:43,3 (1), 69. Miroslav Matiaško (všetci SR) +2:30,9 (4)