Mladí slovenskí hokejisti podľahli Švajčiarom 2:3

NETKY.SK • 3 August 2013, 17:54 • 2 min

POPRAD - Víťazom popradského turnaja sa stali mladí reprezentanti Švajčiarska.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov nezvládla svoje záverečné vystúpenie na prestížnom turnaji U20 Summer Hockey Challenge v Poprade. Rovesníkom zo Švajčiarska podľahla 2:3 a v konečnej tabuľke obsadila 2. miesto. Víťazom popradského turnaja sa stali mladí reprezentanti Švajčiarska.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša otvorili skóre v 7. minúte presným zásahom z hokejky Luntera a jednogólové vedenie si udržali do konca prvej tretiny. Studená sprcha prišla v druhej časti hry, v ktorej Švajčiari otočili skóre vo svoj prospech tromi gólmi v priebehu deviatich minút. O tri presné zásahy sa postarala trojica Rathgeb, Dayer a Hischier.

V záverečnej tretine sa reprezentačná dvadsiatka snažila s výsledkom niečo urobiť, ale gól Kolenu z 57. minúty prišiel neskoro. Slovákom sa nepodarilo vyrovnať ani v záverečnej hre bez brankára a v treťom vystúpení na turnaji našli premožiteľa v podobe Švajčiarska, ktoré celý turnaj vyhralo.

Tretie miesto na podujatí obsadili mladí českí hokejisti, ktorí zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení v Poprade nad Nemeckom presvedčivo 7:2.

U20 Summer Hockey Challenge - Poprad:
Slovensko - Švajčiarsko 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Góly:
 7. Lunter (Daňo, Gríger), 57. Kolena (Predajniansky) – 26. Rathgeb (Zangger), 31. Dayer (Fuchs, Kreis), 35. Hischier (Dünner, Frick). Vylúčení: 10:11 na 2 min, navyše Daňo (SR) 10 min za napadnutie do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1

Česko - Nemecko 7:2 (2:0, 2:0, 3:2)
Góly:
 12. Plášil (Mrázek), 16. Rob (Běhal, Dlouhý), 22. Kokeš (Chlapík), 38. Indrák (Chlapík, Kokeš), 49. Zbořil (Indrák, Chlapík), 51. Indrák (Harkabus, Hawlík), 57. Běhal (Chlapík) – 46. Ziegler (Koslowski), 60. Eisenschmid (Palausch, Bender). Vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:1.