Mladí Slováci v úvode šampionátu proti favoritovi neuspeli

NETKY.SK • 19 Apríl 2019, 10:41 • 2 min

ÖRNSKÖLDSVIK - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov vstúpili do svetového šampionátu vo Švédsku prehrou. Vo štvrtkovom zápase B-skupiny podľahli Rusku 3:6. Zverenci Viliama Čacha dosiahli všetky tri góly v presilových hrách, dva strelil Maxim Čajkovič. Ďalším súperom Slovákov budú v piatok od 15.30 h USA.

Po úvodnom zásahu Iľju Nikolajeva síce v deviatej minúte Maxim Čajkovič v presilovke vyrovnal na 1:1, ale ešte pred prvou sirénou z trestného strieľania skórovali Rodion Amirov a Arsenij Griciuk v početnej výhode. V druhej časti na gól Maxima Groševa odpovedal v presilovke Martin Chromiak, no nádeje Slovákov na dobrý výsledok zmrazil v 15. sekunde tretej tretiny Griciuk. Za slovenský výber neskôr skorigoval Maxim Čajkovič, ale posledné slovo mal 40 sekúnd pred koncom tretej dvadsaťminútovky Marat Chusnutdinov.

Slováci svoj najbližší zápas na šampionáte odohrajú v piatok o 15.30 h proti Američanom.

Majstrovstvá sveta hokejistov do 18 rokov - Örnsköldsvik - štvrtok:

B-skupina
Rusko "18" - Slovensko "18" 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Góly: 5. Nikolajev, 13. Amirov (z tr. strieľania), 17. Griciuk (Spiridonov), 24. Grošev, 41. Griciuk (Spiridonov, Činachov), 60. Chusnutdinov - 9. Čajkovič (Turanský, Sojka), 32. Chromiak (Lašák, Mudrák), 54. Čajkovič (Turanský, Lavička)
Vylúčení: 7:1 na 2 min, navyše:: Guščin (Rus.) 10 min za narazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brännare (Fín.), Campbell (Kan.) - Bowles (USA), Woynczek (Kan.), 423 divákov
Zostava SR "18": Hlavaj - Turan, Golian, Lavička, Kňažko, Mudrák, Gajdoš, Hlaváč - Škvarek, Jellúš, Mrázik - Sojka, Turanský, Čajkovič - Haščák, Chromiak, Lašák - Valigura, Eliaš, Krajč

Ďalší program zápasov Slovenska v B-skupine na majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov:
piatok 19. apríla: Slovensko "18" - USA "18" (15.30)
nedeľa 21. apríla: Slovensko "18" - Švédsko "18" (19.30)
pondelok 22. apríla: Lotyšsko "18" - Slovensko "18" (15.30)