Mladí Slováci prehrali aj kľúčový duel o štvrťfinále, idú do baráže

NETKY.SK • 23 Apríl 2019, 14:04 • 2 min

ÖRNSKÖLDSVIK - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala aj vo svojom štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Švédsku a nepredstaví sa vo štvrťfinále.

Zverenci trénera Viliama Čacha v pondelkovom stretnutí podľahli v kľúčovom dueli o účasť medzi najlepším oktetom rovesníkom z Lotyšska 0:2. Mladí Slováci po tejto prehre s definitívou zostanú na chvoste tabuľky B-skupiny bez bodového zisku a zahrajú si iba o záchranu proti poslednému tímu A-skupiny, teda jednému z dvojice Fínsko - Švajčiarsko. Slovensko na úrovni do 18 rokov hralo mimo elitu naposledy ešte v sezóne 2011/2012.

@latvijashokejafederacija has made the quarter-finals for the first time at #U18Worlds! Read more at IIHF.com

Príspevok, ktorý zdieľa IIHF (@iihfhockey),

Tím SR "18" po bezgólovej prvej tretine inkasoval v druhom dejstve dva razy v priebehu troch minút. Brankára Samuela Hlavaja najprv prekonal Ernests Osenieks v 26. min a na jeho presný zásah neskôr nadviazal aj Ralfs Jevdokimovs. Prostredná časť hry sa napokon ukázala ako kľúčová. V tretej tretine už totiž prítomní diváci gól nevideli a Lotyši sa mohli tešiť z prvej výhry na týchto MS. Slováci v pondelkovom zápase nepremenili ani jednu z 24 striel na bránku súpera a s B-skupinou sa tak definitívne rozlúčili bez bodového zisku. Predtým podľahli rovesníkom z Ruska (3:6), USA (5:12) a Švédska (1:5).

"Vedeli sme, čo budú hrať a aj to,  že to bude o tom prvom góle. Bolo cítiť a aj vidieť, že sme mali menej síl. Mali sme iba 20 hodín na oddych, nechceme sa však vyhovárať. Lotyši slušne bránili, my sme sa nevedeli vôbec presadiť," smutne skonštatoval útočník Dominik Sojka.

Majstrovstvá sveta hokejistov do 18 rokov - Örnsköldsvik - pondelok:

B-skupina
Slovensko "18" - Lotyšsko "18" 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 26. Osenieks, 29. Jevdokimovs
Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Šrubok (Biel.), Tscherrig (Švaj.) - Badyl (Biel.), Obwegeser (Švaj.)
Zostava SR "18": Hlavaj - Golian, Turan, Kňažko, Mudrák, Gajdoš, Hlaváč, Lavička - Krajč, Haščák, Chromiak - Čajkovič, Sojka, Turanský - Lašák, Jellúš, Škvarek - Valigura, Eliaš, Mrázik