Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Branislav Gröhling , minister školstva
Branislav Gröhling , minister školstva
20.01.2021 07:27 Domov
Ministerstvo žiadalo od hygienikov výnimky pre športovcov či študentov, všetky boli schválené
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.01.2021 07:27 Domov

Ministerstvo žiadalo od hygienikov výnimky pre športovcov či študentov, všetky boli schválenéMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, žiadalo od hygienikov výnimky pre športovcov či študentov. Všetky výnimky, o ktoré minister žiadal boli schválené.


Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, žiadalo od hygienikov výnimky pre športovcov či študentov. Od 1. júla 2020 na Úrad verejného zdravotníctva  minister školstva Branislav Gröhling podstúpil 101 žiadostí o výnimku. Jedna sa pritom podľa ministerstva mohla vzťahovať aj na viac osôb, a to napríklad na športový tím. Všetky výnimky, o ktoré minister žiadal boli schválené.

„Každú žiadosť sme posudzovali individuálne a žiadateľa sme sa dopytovali na presný dôvod žiadosti o výnimku. V prípade nejasností, nepresností a nedostatočného odôvodnenia v žiadostiach boli tieto žiadosti o výnimky zamietané,“ objasnil odbor komunikácie.

 Vo väčšine prípadov šlo o udelenie výnimky pre profesionálnych športovcov v rámci výkonu ich profesionálnej športovej činnosti. Títo športovci majú nastavené vlastné a striktné protiepidemické opatrenia. Zároveň sú pravidelne testovaní a ich zdravotný stav je monitorovaný. Ministerstvo žiadalo aj o výnimky pre študentov a ich sprevádzajúce osoby. Vojedinelých prípadoch požiadalo ministerstvo o výnimku aj pre iné osoby v rámci vecnej pôsobnosti ministerstva. Išlo napríklad o učiteľov, sprievod maloletých žiakov či študentov.

 Podľa vyhlášky môže úrad udeliť osobe výnimku iba v nevyhnutných prípadoch na základe odôvodnenej písomnej žiadosti člena vlády Slovenskej republiky, do ktorého kompetencií prekročenie hranice patrí. Táto osoba sa musí pri vstupe na územie Slovenska preukázať negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín. V odôvodnených prípadoch môže úrad udeliť výnimku aj bez tejto povinnosti.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA

Foto:  Fb Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok