Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. okt. 2021Kristián
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Očkovanie
Očkovanie
04.05.2021 14:28 Domov
Ministerstvo zdravotníctva prišlo s dôležitou informáciou o očkovaní
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.05.2021 14:28 Domov

Ministerstvo zdravotníctva prišlo s dôležitou informáciou o očkovaníRezort zdravotníctva na sociálnej sieti informoval, že informácia o 90 dňoch v súvislosti s očkovaním tých, ktorí prekonali COVID-19, už neplatí.


Pôvodnú hranicu 90 dní stanovili odborníci podľa pravdepodobnosti, že 90 dní po prekonaní nového koronavírusu má organizmus v tele protilátky. Preto bolo vhodné premýšľať pragmaticky a dať prednosť v očkovaní tým, ktorí COVID-19 nemali.

Viac vakcín
No aj vďaka zlepšenej dostupnosti vakcín vydalo ministerstvo zdravotníctva novú informáciu. „Z hľadiska bezpečnosti je možné sa očkovať už po 14-tich dňoch od prekonania Covidu so symptomatickým priebehom (ak ste posledných 7 dní boli bez príznakov) a už po 7-mich dňoch od prekonania Covidu s asymptomatickým priebehom,“ vysvetlil rezort.

Je to bezpečné
Klinické štúdie potvrdzujú, že neexistuje žiadne nebezpečenstvo očkovať ľudí, čo nedávno prekonali COVID-19, resp. majú protilátky. „Ak ste teda nedávno prekonali Covid, stále platí, že sa nemusíte ponáhľať, ale nemusíte ani striktne čakať tri mesiace. Môžete sa po jednom alebo dvoch týždňoch prihlásiť do Čakárne,“ dodalo ministerstvo na facebooku.

Individualita imunity
Očkovanie ľudí, ktorí už ochorenie prekonali je podľa rezortu dôležité aj pre individuálnosť imunity jednotlivých ľudí. Ak mal niekto ľahší priebeh, nemusí jeho organizmus pripraviť dostatočné množstvo látok. „Naopak, imunitná ochrana po očkovaní je oveľa predvídateľnejšia, každý dostane rovnakú dávku vakcíny, ktorá bola vyvinutá tak, aby vytvorila efektívnu úroveň ochrany,“ uzavrel rezort zdravotníctva.


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok