Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. máj. 2023Vilma
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
25.07.2012 06:30 Politika
Ministerstvo zdravotníctva predstaví zámer vytvorenia jednej ZP
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.07.2012 06:30 Politika

Ministerstvo zdravotníctva predstaví zámer vytvorenia jednej ZPMinisterstvo zdravotníctva predstaví zámer vytvorenia jednej ZP - Politika Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská (nominantka Smeru-SD) plánuje na dnešnom rokovaní vlády predstaviť zámer zavedenia jednotného systému zdravotného poistenia. Pre vytvoreni


Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská (nominantka Smeru-SD) plánuje na dnešnom rokovaní vlády predstaviť zámer zavedenia jednotného systému zdravotného poistenia. Pre vytvorenie jednej zdravotnej poisťovne existuje na Slovensku niekoľko legislatívnych možností.
      Ide o dohodu o správe nad súkromnými poisťovňami, dohodu o ich odkúpení alebo vyvlastnenie. Štát by sa mal podľa návrhu rezortu prioritne pokúsiť so súkromnými poisťovňami dohodnúť o odkúpení ich akcií, resp. vymedzených aktív. "V prípade, ak by ku konsenzuálnemu odkúpeniu akcií nedošlo, bolo by možné pristúpiť k procesu vyvlastnenia," uvádza ministerstvo. Vyvlastniť by sa pritom mohli akcie neštátnych poisťovní alebo iba špecifické aktíva, ktoré vlastnia súkromné poisťovne a v rámci nich len poistný kmeň poisťovní.
      Členovia kabinetu by dnes mali vymenovať nového predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Súčasný šéf Ján Gajdoš sa písomne vzdal tejto funkcie. Dôvodom na tento krok bola podľa jeho slov politizácia úradu spôsobená rozšírením možností odvolania predsedu z postu. Na čelo ÚDZS má od augusta nastúpiť Monika Pažinková.
      Vláda bude na svojej 17. schôdzi rozhodovať aj o vzniku novej súkromnej Vysokej školy ekonómie a podnikania. Šéf rezortu školstva Dušan Čaplovič (Smer-SD) jej navrhuje neudeliť štátny súhlas. Zelenú jej neodporúča dať ani Akreditačná komisia. Odôvodnila to tým, že škola nespĺňa kritéria na uskutočňovanie študijných programov interkultúrny manažment a obchodné podnikanie. Navyše upozornila, že ponúkané programy by boli iba rozšírením existujúcej ponuky vysokých škôl.
      Ministri sa budú tiež zaoberať návrhom na poskytnutie dotácie vo výške 32.550 eur trom súkromným vysokým školám, ktoré sa zapojili do medzinárodného projektu merania kvality AHELO. Tento pilotný projekt OECD prebiehal od marca do júna tohto roka na piatich kontinentoch. Na Slovensku sa doň okrem súkromných škôl, zapojilo aj 13 verejných a dve štátne.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok