Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Domáci test na koronavírus, ilustračná fotografia.
Domáci test na koronavírus, ilustračná fotografia.
13.08.2021 06:05 Domov
Ministerstvo vnútra zabezpečí školám samotesty aj osobné ochranné prostriedky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.08.2021 06:05 Domov

Ministerstvo vnútra zabezpečí školám samotesty aj osobné ochranné prostriedkyBRATISLAVA - Ministerstvu zdravotníctva Slovenskej republiky vláda uznesením nariadila dodať školám zásoby testov, samotestov a ochranných pomôcok. Taktiež má pripraviť návod na použitie týchto samostestov.


Ministerstvo vnútra školám dodá zásoby testov a samotestov na zistenie prítomnosti ochorenia COVID-19 a osobné ochranné prostriedky. Vyplýva to z uznesenia, ktoré na večernom rokovaní vo štvrtok 12. augusta schválila vláda. Zabezpečiť by ich mal do piatich pracovných dní odo dňa vydania príslušného rozhodnutia o použití pohotovostných zásob Správou štátnych hmotných rezerv SR. Okrem prepravy okresným úradom v sídle kraja zaistí aj uskladnenie týchto materiálov a výdaj školám a školským zariadeniam.

 

 

Prečítajte si: Stáva sa očkovanie vstupenkou na kultúrne akcie?

Ministerstvu zdravotníctva Slovenskej republiky vláda uznesením nariadila pripraviť návod na použitie samostestov slúžiacich na odber biologického materiálu na účel detekcie ochorenia. Zverejniť by ho malo na svojej webovej stránke s tým, že o tom bude informovať okresné úrady v sídle kraja a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Rezort zdravotníctva by mal tiež vykonať potrebné opatrenia na používanie týchto samotestov.

 

Možno vás zaujme: Aké zmeny prináša nový Covid automat?

Podpredsedovi vlády a ministrovi financií Igorovi Matovičovi vláda nariadila, aby uvoľnil cez rozpočtové opatrenia z kapitoly Všeobecná pokladničná správa finančné prostriedky pre Ministerstvo vnútra SR, aby mohlo vykonať svoju úlohu.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky KP

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok