Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. nov. 2022Henrieta
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister spravodlivosti Tomáš Borec
Minister spravodlivosti Tomáš Borec
09.11.2015 15:31 Domov
Ministerstvo spravodlivosti chce rekodifikovať oblasť súkromného práva
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.11.2015 15:31 Domov

Ministerstvo spravodlivosti chce rekodifikovať oblasť súkromného právaBRATISLAVA - Po úspešnom dokončení reformy civilného práva procesného by sa mali zdynamizovať práce aj na príprave nového Občianskeho zákonníka. Hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Alexandra Donevová informovala agentúru SITA, že minister spravodlivosti Tomáš Borec vymenoval nových členov Komisie pre rekodifikáciu súkromného práva.


Komisiu povedie Marek Števček a spolu s ním budú v komisii zastúpení aj ďalší členovia, ktorí sa posledné štyri roky podieľali na rekodifikácii procesného práva. V novej komisii sú zastúpení významní odborníci z akademickej oblasti, justície, jednotlivých právnických profesií, ako aj odborníci z Českej republiky. Pozvanie pokračovať v príprave Občianskeho zákonníka prijali aj viacerí členovia z doterajšej komisie. „Cieľom práce komisie bude príprava nového základného kódexu súkromného práva, ktorý nahradí súčasný zákonník z čias socializmu,“ zdôraznila hovorkyňa.


„Teší ma, že po dokončení úspešného projektu prípravy nových procesných kódexov prijali ich spoluautori pozvanie pracovať aj na novom Občianskom zákonníku. Verím, že záver volebného obdobia naplno využijeme na zdynamizovanie týchto prác, aby na ne v prípade záujmu mohla plynulo nadviazať každá vláda, ktorá vzíde z budúcoročných parlamentných volieb,“ verí Borec. Prioritou uplynulého volebného obdobia bola reforma procesného práva, ktoré je nevyhnutnou podmienkou funkčného systému ochrany práv. Výsledkom tejto reformy sú tri nové kódexy (Civilný sporový poriadok, Civilný mimosporový poriadok a Správny súdny poriadok), ktoré s účinnosťou od 1. júla 2016 nahradia Občiansky súdny poriadok z roku 1963.
 reklama


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok