Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. jún. 2023Medard
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
31.05.2017 16:23 Domov
Ministerstvo odobralo lyžiarskej asociácii osvedčenie o tom, že je národným športovým zväzom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.05.2017 16:23 Domov

Ministerstvo odobralo lyžiarskej asociácii osvedčenie o tom, že je národným športovým zväzomBRATISLAVA - Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR odobralo Slovenskej lyžiarskej asociácii (SLA) osvedčenie o tom, že je národným športovým zväzom. Dôvodom je, že SLA doteraz neupravilo svoje stanovy tak, aby boli v súlade so zákonom o športe. Zväz tým zároveň prišiel aj o štátne dotácie. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva školstva Ivana Skokanová.


SLA podľa Skokanovej v časti kľúč delegátov nezohľadnila počet športovcov a úroveň súťaže, v ktorej súťažia, resp. počet družstiev športovej organizácie a nezohľadnila ani úroveň súťaže, v ktorej športovci súťažia. "Hlavný kontrolór športu navrhol opatrenia a uložil SLA lehotu na splnenie opatrení prijatých na nápravu nedostatkov, a to do 30. 4. 2017. SLA v určenej lehote navrhnuté opatrenia nesplnila a týmto v zmysle zákona o športe prestala spĺňať podmienky pre uznanie za národný športový zväz," dodala hovorkyňa rezortu.

 

SLA po zrušení osvedčenia nemôže byť ani prijímateľom verejných prostriedkov. "Zo sumy 929.843 eur, schválenej SLA pre rok 2017 ako príspevok uznanému športu, bolo k dnešnému dňu poukázaných 232.461 eur. Ďalšie financie jej nebudú zaslané do doby, kým SLA nesplní navrhnuté opatrenia," doplnila Skokanová. Podľa jej slov, ak SLA upraví svoje stanovy podľa zákona, môže opätovne požiadať o vydanie osvedčenia o uznanie za národný športový zväz.

 

Od nadobudnutia účinnosti nového zákona o športe je to podľa Skokanovej prvý prípad zrušenia osvedčenia uznaného národného športového zväzu.

 

Na meškajúcu zmenu stanov SLA upozornil ešte začiatkom tohto roka predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Po stretnutí s reprezentantkou v alpskom lyžovaní Veronikou Velez-Zuzulovou, jej otcom Timotejom Zuzulom a otcom Petry Vlhovej Igorom Vlhom pohrozil vedeniu SLA zastavením financovania. Uviedol vtedy, že SLA je jediná, ktorá ignoruje ministerstvo školstva pri zosúladení stanov a vnútorných mechanizmov.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok