Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
23.01.2023 14:00 Domov
Ministerstvo dopravy zverejnilo ďalšie výzvy z plánu obnovy, podporia presun tovaru z cesty na železnicu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.01.2023 14:00 Domov

Ministerstvo dopravy zverejnilo ďalšie výzvy z plánu obnovy, podporia presun tovaru z cesty na železnicuBratislava - Ministerstvo dopravy SR zverejnilo dve nové výzvy financované z Plánu obnovy a odolnosti SR. Celkovo je na ne vyčlenených 16,1 milióna eur. Ich cieľom je podporiť intermodálnu dopravu.


Prvá výzva má názov Nové trasy v systéme nesprevádzaná kontinentálna kombinovaná doprava a vyčlenených je na ňu 9 miliónov eur. Zavedenie novej trasy môže byť podporené príspevkom do maximálnej výšky 49% oprávnených nákladov. Druhá výzva je určená na nákup nových intermodálnych prepravných jednotiek a z Plánu obnovy a odolnosti SR je na ňu alokovaných 7,1 milióna eur, pričom maximálny príspevok je 30% z oprávnených nákladov.

„Výzvami chceme podporiť presun prepravy tovarov z ciest na železnicu, aby sme znížili negatívne vplyvy cestnej dopravy na životné prostredie. Tento prístup je v súlade so schválenou Koncepciou rozvoja intermodálnej dopravy Slovenskej republiky do roku 2030. V rámci výzvy podporíme aj cestných dopravcov, a to financovaním podpory nákupu intermodálnych prepravných jednotiek, vďaka ktorým sa budú môcť zapojiť do systému intermodálnej dopravy“, uviedol minister dopravy Andrej Doležal. O dotácie môžu žiadať podnikatelia a firmy v odvetví nákladnej dopravy súvisiacom  s intermodálnou dopravou, teda železničné podniky, cestní nákladní dopravcovia, prevádzkovatelia intermodálnej nákladnej dopravy a zasielatelia. Všetci oprávnení žiadatelia musia mať sídlo alebo byť usadení na území Slovenska a musia byť zapísaní v registri partnerov verejného sektora. Žiadosti môžu záujemcovia posielať v elektronickej alebo listinnej forme do 30.6.2023.

 reklama


Zdroj: MD SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok