Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. feb. 2023Agáta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vláda sa chce snažiť, aby sa stav zdravotníctva stále zlepšoval.
Vláda sa chce snažiť, aby sa stav zdravotníctva stále zlepšoval.
17.09.2020 17:20 Domov
Ministerstvo chce zlepšiť kvalitu zdravotníctva, robí postupné kroky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.09.2020 17:20 Domov

Ministerstvo chce zlepšiť kvalitu zdravotníctva, robí postupné krokyDodávatelia zdravotníckych pomôcok združení v SK+MED dostali od rezortu zdravotníctva odpoveď, že je pripravené konštruktívne a na odbornej úrovni diskutovať.


Bratislava - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR je pripravené na diskusiu s predstaviteľmi Slovenskej asociácie dodávateľov zdravotníckych pomôcok (SK+MED).

 

 

Rezort zdravotníctva je však presvedčený, že v prvom rade by svoje splátky mali riešiť s tými, s ktorými majú obchodný vzťah. Tlačovej agentúre Slovenskej republiky to uviedla hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová. Reagovala tak na informáciu o tom, že štát dlží dodávateľom zdravotníckych pomôcok 90-miliónov eur.

 

Dedičstvo

Pre dlhodobo zlú ekonomickú situáciu nemocníc sa už aj v minulosti oddlžovalo. Aj v súčasnosti prebiehajú rokovania o ďalšom možnom oddlžení. "Faktom je, že 'dedičstvo', ktoré zanechali predchádzajúce vlády z hľadiska dlhov nemocníc, je na čísle viac ako 520 miliónov eur z hľadiska čísla záväzkov po lehote splatnosti na úrovni istiny. To sú záväzky 13 fakultných a univerzitných nemocníc k 31. júlu tohto roka," povedala Eliášová.

 

 

Rozpliesť chápadlá

Vedenie ministerstva považuje za jednu z priorít, dostať nemocnice k efektívnemu hospodáreniu. Tvrdí, že sa to môže podariť aj "rozpletením chobotnice biznisov". 

Eliášová dodala, že programové vyhlásenie vlády sľubuje aj centrálne riadenú prípravu rozpočtu i jeho priebežné vyhodnocovanie. V pláne je aj jednotný ekonomický softvér, „centrálne obstarávanie, riadenie platieb a viacstupňové schvaľovanie objednávok a zmlúv".

 

MZSR chce zmeniť tých riaditeľov nemocníc, ktorí sa správali nehospodárne. Taktiež sú pripravené kroky na zlepšenie nemocničného hospodárenia. Riaditeľov štátnych nemocníc už teraz odmeňujú podľa výsledkov. „No plánujeme kroky nastaviť ešte efektívnejšie," priblížila dvojnásobná držiteľka ocenenia Hovorca roka.reklama


reklama


Zdroj: TASR/Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok