Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. aug. 2020Marcela
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Pohľad na miesta v katastri MČ Vrakuňa, kde sa pod terénom ukrýva skládka nebezpečných odpadov po bývalých CHZJD
Pohľad na miesta v katastri MČ Vrakuňa, kde sa pod terénom ukrýva skládka nebezpečných odpadov po bývalých CHZJD
16.11.2016 11:40 Domov
Ministerstvá životného prostredia a obrany rozbehnú sanáciu 6 skládok, vrátane vrakunskej
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.11.2016 11:40 Domov

Ministerstvá životného prostredia a obrany rozbehnú sanáciu 6 skládok, vrátane vrakunskejBRATISLAVA – Štát preberie zodpovednosť za šesť lokalít, ktoré sú ekologickou záťažou. Vláda dnes rozhodla o tom, že zodpovednými za ich likvidáciu sa stanú ministerstvo životného prostredia a ministerstvo obrany. Určenie príslušného ministerstva je potrebné pre čerpanie finančných prostriedkov z európskych fondov.


V prípade týchto lokalít okresné úrady v sídle kraja zastavili konanie o určení povinnej osoby v zmysle zákona o environmentálnych záťažiach, vysvetlila hovorkyňa envirorezortu Petra Stano Maťašovská. „Pôvodca zanikol a nebolo možné určiť povinnú osobu,“ ozrejmila.

 

Vinníka sa nepodarilo zistiť v prípade bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni. Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) deklaroval, že riešenie problému, pre ktorý protestovali nespokojní obyvatelia mestskej časti, je jeho prioritou. Ministerstvo už vypracovalo projekt sanácie, Sólymos odhadol, že by si mohla vyžiadať 20 až 25 miliónov eur.

 

Envirorezort preberie zodpovednosť aj za skládku priemyselných odpadov Ružinov – Čierny les, skládku galvanických kalov Myjava – Holičov vrch a skládku v Komárne – Harčáš. Ministerstvo obrany sa stane zodpovedným za odstránenie environmentálnej záťaže v Kasárňach SNP v Martine a v leteckých kasárňach v Sliači.

 

Stano Maťašovská vysvetlila, že v ďalšom kroku príslušné ministerstvo predloží príslušnému okresnému úradu v sídle kraja na schválenie plán prác na odstránenie environmentálnej záťaže. Po jeho schválení začnú ministerstvá verejné obstarávanie na zhotoviteľa geologických prác zameraných na sanáciu environmentálnych záťaží. Následne bude možné podať žiadosť o nenávratný finančný príspevok z Operačného programu Kvalita životného prostredia.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok