Testovaných na slovensku
188235
Infikovaných na slovensku
1528
Infikovaných svetovo
6982883
Úmrtí svetovo
402273
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. jún. 2020Róbert
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Podpredsedníčka vlády SR a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná a minister hospodárstva SR Peter Žiga.
Podpredsedníčka vlády SR a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná a minister hospodárstva SR Peter Žiga.
16.03.2020 09:23 Domov
Ministerka agrorezortu Matečná ubezpečuje ľudí, že potravín na Slovensku je dostatok
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.03.2020 09:23 Domov

Ministerka agrorezortu Matečná ubezpečuje ľudí, že potravín na Slovensku je dostatokBRATISLAVA - Na území našej krajiny je podľa ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriely Matečnej (SNS) dostatočné množstvo potravín a preto nie je dôvod na šírenie paniky. Okrem iného vyzvala občanov Slovenskej republiky aby dodržiavali hygienu a nosili rúška.


Vyjadrenie ministerky Matečnej 

"Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka úzko komunikuje s poľnohospodármi, potravinármi aj obchodnými reťazcami." 

 

"Na základe informácií, ktoré nám ich predstavitelia priebežne poskytujú, potravín je dostatok a nie je žiadny dôvod na paniku a vytváranie nadmerných zásob potravín a surovín na ich výrobu. ," zdôraznila. Dostatok potravín je podľa nej aj v maloobchodoch.

 

 

Agrorezort má podľa Matečnej informácie o zvýšenom nákupe chleba, ktorí spotrebitelia mrazia. "Nie ja na to žiaden dôvod. Výrobné kapacity sú dostatočné a vzhľadom na výrazný pokles spotreby v segmente hotelov, reštaurácií a kaviarní máme na Slovensku dostatočné kapacity," podčiarkla Matečná. Zásoby u producentov potravín sú podľa jej slov dostatočné.

 

 

"V sektore výroby chleba a pečiva evidujeme zásoby surovín v priemere aj na štvrťroka. Obilia na výrobu pečiva je dostatok, kapacity mlynov sú tiež dostatočné. Neevidujeme žiadne väčšie komplikácie vo výrobe, ani v logistike," doplnila.

 

Prenos cez potraviny by hroziť nemal

Informovala zároveň, že štátni potravinoví inšpektori pracujú tiež naplno a kontrolujú prevádzky s potravinami. Prenos vírusu cez potraviny je podľa jej slov však nepravdepodobný a žiadny taký prípad sa nezaznamenal.

 

 

Panika je nahorší stav 

"Vážení občania, ak zaznamenávate na pultoch nedostatok niektorého tovaru, súvisí to so zvýšeným nákupom ľudí a priebežne sú tieto potraviny dopĺňané. To, čo nám môže aktuálne najviac ublížiť, je panika," vyjadruje sa Matečná. Občanov SR preto vyzýva na zachovanie rozvahy, dodržiavanie pokynov hygienikov a ohľaduplnosť voči spoluobčanom nosením rúšok.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/NEtky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok