Testovaných na slovensku
172601
Infikovaných na slovensku
1521
Infikovaných svetovo
6224765
Úmrtí svetovo
372533
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. máj. 2020Petrana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister životného prostredia László Sólymos
Minister životného prostredia László Sólymos
04.06.2019 10:32 Domov
Minister Sólymos odovzdával ceny za environmentalistiku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.06.2019 10:32 Domov

Minister Sólymos odovzdával ceny za environmentalistikuMinister životného prostredia László Sólymos dnes odovzdal 32 rezortných ocenení osobnostiam a kolektívom, ktoré sa mimoriadne pričinili o ochranu prírody a starostlivosť o životné prostredie.


Boli medzi nimi napríklad tvorcovia vízie zelenšieho Slovenska- Envirostratégia 2030 či projektu DriDanube, ktorý sa zaoberal problematikou sucha v Dunajskom regióne. Slávnostné odovzdávanie Cien ministra sa aj tento rok konalo pri  príležitosti Svetového dňa životného prostredia, ktorý si pripomenieme zajtra.

 

 

"Neraz stojíme pred otázkou, na koľko môžeme dopustiť, aby pokrok a modernizácia našej spoločnosti išli na úkor životného prostredia. Je preto nutné, aby sme si vedeli uctiť ľudí, ktorí na základe svojich odborných skúseností, poznajú na túto otázku odpoveď," uviedol podpredseda vlády a minister životného prostredia  László Sólymos.

 

Cenu ministra tento rok získali napríklad autori modernej vízie našej environmentálnej politiky- Envirostratégia 2030, ktorej prípravu a koordináciu zastrešoval Inštitút environmentálnej politiky. Na jej tvorbe sa podieľalo 160 odborníkov.  „Environmentálne výzvy, ktorým Slovensko čelí, si vyžadujú dlhodobú víziu a strategické smerovanie. Práve Envirostratégia po 25 rokoch konečne stanovuje v tejto oblasti jasné ciele a navrhuje konkrétne opatrenia, ako ich dosiahnuť,“ doplnil minister Sólymos.

 

 

Ďalšie ocenenia si prevzali odborníci z ministerstva a rezortných organizácií, ktorí sa venovali napríklad odstraňovaniu environmentálnych záťaží, kvalite čistej vody, technicko-bezpečnostnému dohľadu či  environmentálnej výchove.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Ministerstvo životného prostredia SR/netky IK

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok