Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister obrany SR Peter Gajdoš
Minister obrany SR Peter Gajdoš
19.09.2016 14:17 Šport
Minister obrany odmenil reprezentantov VŠC Dukla Banská Bystrica z OH2016
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.09.2016 14:17 Šport

Minister obrany odmenil reprezentantov VŠC Dukla Banská Bystrica z OH2016BRATISLAVA - Minister obrany Slovenskej republiky Peter Gajdoš odmenil členov Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica za reprezentáciu na OH 2016 v Riu de Janeiro.


Minister Gajdoš na slávnosť prišiel na elektrickej dvojkolke (segway-pozn.), z ktorej sa stalo napokon jedno z prekvapení pre olympijského víťaza v chôdzi Mateja Tótha. "Matej mal na začiatku určité zdravotné problémy. Viem, že to bolo plné sebazaprenia, útrap a problémov, ktoré boli s tým spojené ešte pred vycestovaním na olympijské hry. Som nesmierne rád, že to nakoniec takto dopadlo. Mateja si o to viacej vážim, že je to príklad človeka, profesionálneho vojaka, bojovníka športovca, ktorý do toho vložil celé srdce. Som presvedčený o tom, že je príkladom nielen pre občanov Slovenskej republiky, ale určite aj pre našich vojakov," vyjadril sa minister obrany.

 

Okrem toho odmenil Tótha povýšením na vedúceho staršieho dôstojníka, zapožičaním hodnosti nadporučík a špeciálnymi vojenskými teniskami. "Darček poteší, je milý a úsmevný, ale to povýšenie je pre mňa veľká česť a podstatná záležitosť. Samozrejme, ide aj o sociálne zabezpečenie, plat, ale hlavne o tú vojenskú česť. Môžem prešívať strieborné gombíky na dôstojnícku hodnosť," povedal Tóth.

 

Úspešným reprezentantom odovzdal minister aj pamätné plakety a bližšie nešpecifikovaný finančný bonus. K úspešnej spolupráci VSČ Dukla Banská Bystrica a ministerstva obrany sa vyjadril aj prezident Dukly Richard Galovič: "Chcel by som sa poďakovať za systematickú a dlhodobú podporu športu v našom rezorte. Potešil ma ministrov záujem o finálnu časť prípravy na OH. Zlatá medaila je splnením sna pre celú generáciu našich športovcov. Maťova medaila je 22 medailou v histórii Dukly, čo len potvrdzuje to, že práve naša Dukla je nosným pilierom športovej reprezentácie našej krajiny."

 

Minister obrany si na záver prevzal z rúk Galoviča podpísaný dres členov VSČ Dukla Banská Bystrica z OH 2016.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok