Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. feb. 2023Veronika
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
22.02.2013 08:04 Politika
Minister Miroslav Lajčák uskutočnil návštevu Českej republiky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.02.2013 08:04 Politika

Minister Miroslav Lajčák uskutočnil návštevu Českej republikyMinister Miroslav Lajčák uskutočnil návštevu Českej republiky - Politika Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák uskutočnil včera na základe pozvania podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí Českej rep


Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák uskutočnil včera na základe pozvania podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí Českej republiky Karla Schwarzenberga návštevu Prahy, kde sa ako kľúčový rečník spolu so šéfom českej diplomacie zúčastnil na konferencii "20 rokov samostatných diplomacií SR a ČR".
       Vo svojom vystúpení zdôraznil: "Pred 20 rokmi sa teda začal príbeh, ktorému pokojne a s primeranou hrdosťou môžeme dať prívlastok úspešný." Zároveň zhodnotil udalosti uplynulých dvoch dekád, keď uviedol: "Museli sme sa rozísť, aby sme sa mohli opäť stretnúť v spoločnom európskom dome." Zvukový záznam z vystúpenia ministra M. Lajčáka je na webovej stránke MZVaEZ SR.
      Na konferencii sa aktívne zúčastnili aj bývalí ministri zahraničných vecí Eduard Kukan (SR), Pavol Demeš (SR), Douglas Hurd (UK), Milan Kňažko (SR), Ján Kubiš (SR), Jozef Moravčík (Československo), Jaroslav Šedivý (ČR) a Alexandr Vondra (ČR) a ďalší významní hostia. Účastníci diskutovali o perspektívach a výzvach v oblasti zahraničných vzťahov, ktoré sa pre slovensko-českú spoluprácu črtajú do budúcnosti.
      Minister Miroslav Lajčák zároveň uskutočnil bilaterálne rokovanie so svojim českým rezortným partnerom Karlom Schwarzenbergom. Obaja prediskutovali otázky prehĺbenia a dynamizácie spolupráce v oblastiach prienikov slovensko-českých záujmov v aktuálnych európskych agendách, vo Vyšehradskej spolupráci, na západnom Balkáne a vo Východnom partnerstve, ako aj pri posilňovaní ekonomickej, vízovej a konzulárnej spolupráce zahraničných služieb SR a ČR.
      Obaja ministri ocenili už tradične otvorenú a priateľskú atmosféru v rámci bilaterálnych rokovaní a označili ich za konštruktívne, s konkrétnymi závermi.
      Na záver podujatia sa uskutočnila tlačová konferencia oboch ministrov, ktorej záznam je na webovej stránke MZVaEZ SR. Minister M. Lajčák poskytol interview Českému rozhlasu a zúčastnil sa na výstave "Bohatstvo v rozmanitosti (20 rokov príbehu jednej krajiny)", ktorú usporiadalo MZVaEZ SR ako sprievodný program podujatia.

Zdroj: TASR


reklama


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok