Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. júl. 2020Margita
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister MZV a EZ SR Miroslav Lajčák, momentálne aj predseda OBSE
Minister MZV a EZ SR Miroslav Lajčák, momentálne aj predseda OBSE
08.03.2019 12:11 Domov
Minister Lajčák vystúpil v OSN ako úradujúci predseda OBSE
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.03.2019 12:11 Domov

Minister Lajčák vystúpil v OSN ako úradujúci predseda OBSENEW YORK - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (Smer-SD) vystúpil vo včerajších hodinách na pôde Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (BR OSN) v New Yorku. V pozícii úradujúceho predsedu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) predstavil priority tohtoročného slovenského predsedníctva v organizácii.


Patria medzi ne najmä prevencia konfliktov, zmierňovanie ich následkov pre civilné obyvateľstvo, efektívny multilateralizmus a bezpečná budúcnosť, najmä pre mladú generáciu. 

 

Bezpečnostná rada OSN, New York

 

Lajčák venoval osobitnú pozornosť hľadaniu riešenia krízy na Ukrajine, pričom sa zameral aj na pomoc miestnemu obyvateľstvu. "Medzi opatrenia patrí napríklad oprava mosta v Stanici Luhanska, humanitárne odmínovanie alebo vytvorenie chránených oblastí okolo civilnej infraštruktúry," uviedol.

 

Stanica Luhanska, Ukrajina

 

V súvislosti s pretrvávajúcimi konfliktmi v Moldavsku a na Južnom Kaukaze načrtol smerovanie ďalších aktivít medzinárodného spoločenstva. V tejto súvislosti zdôraznil význam úzkej spolupráce OSN a OBSE. Bezpečnostnej rade taktiež predstavil návrh rozvoja spolupráce medzi oboma organizáciami v boji proti terorizmu, násilnému extrémizmu a klimatickým zmenám, ako aj v otázkach udržateľného rozvoja či v iných agendách globálneho významu.

 

 

Spoločne s výkonnou riaditeľkou Detského fondu OSN (UNICEF) Henriettou Foreovou sa podieľal na podpise Memoranda o porozumení medzi SR a UNICEF. Dokument má pomáhať plniť úlohy vyplývajúce z novej Strednodobej stratégie rozvojovej spolupráce SR na roky 2019 až 2023. Zároveň bude nástrojom na podporu a prehĺbenie vzájomnej spolupráce Slovenska so zmieneným fondom. UNICEF je totiž charakteristický tým, že ako jediný fond OSN je financovaný z čisto dobrovoľných príspevkov.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok