Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. nov. 2022Henrieta
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister práce, rodiny a sociálnych vecí Milan Krajniak
Minister práce, rodiny a sociálnych vecí Milan Krajniak
10.07.2022 09:23 Domov
Minister Krajniak uvoľňuje ďalšie peniaze. Ako si o ne môžete požiadať?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.07.2022 09:23 Domov

Minister Krajniak uvoľňuje ďalšie peniaze. Ako si o ne môžete požiadať?BRATISLAVA - O novú pomoc treba požiadať, nepríde vám automaticky.


Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, informovalo, že úrady práce vyplatia ďalším skupinám ľudí 100-eurový jednorazový príspevok v rámci pomoci, ktorú vláda vyčlenila na zmiernenie následkov inflácie a zvýšených životných nákladov. 

 

 

Ako si požiadať

 

Osoby z určených skupín môžu žiadosť podať e-mailom alebo priamo na príslušnom úrade práce v mieste svojho bydliska do konca augusta tohto roka. Osoby, ktoré sa starajú o nezaopatrené dieťa vo veku 6 až 18 rokov a osoby s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, môžu o pomoc požiadať až do 30. septembra.

 

 

Ministerstvo upresňuje

 

Pomoc je učená aj osobám nad 62 rokov, ktoré nepoberajú dôchodok, osobným asistentom a pre opatrovateľov, ktorí nepoberajú peňažný príspevok na opatrovanie. 

 

„Na žiadosti podané po uvedených termínoch sa neprihliada," upozornil rezort práce. Inflačná dotácia bude po schválení žiadosti poskytnutá v najbližšom výplatnom termíne sociálnych dávok a príspevkov.

 

Prečítajte si tiež: Zelenskyj ďakuje Amerike za nové zbrane

 

 

Skupiny a doklady

 

Osoby, ktoré sa starajú o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, preukazujú podľa MPSVR splnenie podmienok na poskytnutie inflačnej pomoci potvrdením Sociálnej poisťovne. Osoba nad 62 rokov, ktorá nepoberá dôchodok, preukáže splnenie podmienok čestným vyhlásením.

 

Opatrovatelia a opatrovateľky, ktorí nepoberajú peňažný príspevok na opatrovanie, sa preukazujú dokladom príslušnej zdravotnej poisťovne, že boli poistencami či poistenkyňami štátu na verejné zdravotné poistenie za máj tohto roka.

Osobný asistent preukazuje splnenie podmienok na udelenie pomoci kópiou potvrdenia o odmenách, ktoré mu boli vyplatené ako osobnému asistentovi za 1. štvrťrok tohto roku. 

 

Mohlo by vás zaujímať: Nemeckom otriasa škandál! Ktorí politici sú doňho zapletený?

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/ Netky Ida Železníková

Foto:  SITA/TASR/UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok