Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
20.06.2022 20:12 Domov
Minister Budaj spolu s britským veľvyslancom navštívili zdravotnícku školu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.06.2022 20:12 Domov

Minister Budaj spolu s britským veľvyslancom navštívili zdravotnícku školuBRATISLAVA – Minister životného prostredia Ján Budaj dnes spolu s veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku Nigelom Bakerom navštívil Strednú zdravotnícku školu na Záhradníckej ulici v Bratislave.


Práve táto škola sa aktívne zapája do environmentálnych projektov v rámci Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu. Študenti školy ministrovi Budajovi a britskému veľvyslancovi Bakerovi predstavili dva ekologické projekty. Projekt „Zelené kopce“, ktorý spája expedície po slovenských kopcoch so zbieraním odpadu a šírením osvety. Projekt získal Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE).

 

 

Podľa ministra Budaja je skvelé, že dnešná mladá generácia pozorne vníma problém klimatickej krízy a a prináša aj nápady na zmierňovanie jej dôsledkov. „Spojiť do jedinej aktivity pobyt v prírode, verejne prospešnú činnosť a vzdelávanie je skutočne nasledovaniahodným príkladom,“ vyzdvihol v príhovore minister Budaj. Riaditeľke školy Elene Skalnej, učiteľom aj študentom zároveň poďakoval za ich úsilie v environmentálnej oblasti.

 

 

Druhým prezentovaným projektom školy bol „Eco Club“, ktorý organizoval pravidelné zbierania odpadu a vzdelávanie v oblasti ekológie. Súčasťou návštevy bola aj diskusia s riaditeľkou školy, študentami aj učiteľmi, ktorí vedú environmentálne projekty.

 

 

Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) dlhodobo podporuje environmentálnu výchovu, vzdelávanie a osvetu pre všetky vekové kategórie, a to jednak priamo, alebo prostredníctvom svojich organizácií, ako Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky (ŠOP SR), Národná ZOO Bojnice, Slovenské banské múzeum (SBM), Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva (SMOPaJ), Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) a ďalšie. MŽP SR spoločne s Envirofondom len prednedávnom predstavili 4. ročník Zeleného vzdelávacieho fondu, teda dotačného mechanizmu, z ktorého môžu žiadať o podporu výchovno-vzdelávacích aktivít v tomto ročníku aj školy. Projekty sú podporené až do výšky 5 000 eur a pre rok 2022 je pre Zelený vzdelávací fond pripravených na podporu až 150 000 eur.

 

 

Možno vás zaujme: Korčok: Za vysoké ceny potravín nemôžu sankcie, EÚ musí o tom informovať svetreklama


Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský

Foto:  TASR/ FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok