Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Carl Lentz
Carl Lentz
10.03.2021 08:38 Zaujímavosti
Mimomanželský pomer ho obral o všetko
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.03.2021 08:38 Zaujímavosti

Mimomanželský pomer ho obral o všetkoZlyhanie si nikto nikdy neplánuje vopred. Väčšinou sa udeje nečakane, keď si človek nedopraje dostatočný čas na premyslenie, aby zvážil nielen chvíľkové potešenie, ale aj budúce následky.


Ľútosť a vytriezvenie sa dostavia občas až príliš neskoro a vtedy už nie je možné robiť nič, len pretrpieť následok a v čo naväčšej možnej tichosti dúfať, že sa rovnaká chyba viac nezopakuje.


Carl Lentz, nesmierne populárny americký kazateľ, nemal také šťastie, aby si mohol spytovať svedomie v úzkom okruhu. O jeho hriechu vie celá verejnosť.


Nebola to láska
Carl Lentz bol hlavným predstaviteľom komunity Hillsong church v New Yorku desať rokov. Mal natoľko presvedčivý prejav, že sa ním nechal ovplyvniť tak jedinec obyčajný, ako aj taký, ktorému sláva stúpala na päty.

 

 

V dobrom a kresťansky ladenom manželstve zotrvával od roku 2003 a jeho žena mu doposiaľ porodila tri deti.

 

V priebehu minulého roka sa však niečo úplne zmenilo. Kazateľa pobláznila žena menom Ranin Karim, a tak začal rozvíjať búrlivý mimomanželský vzťah.

 

Samozrejme, niekoľkomesačná aféra prebiehala najskôr v tajnosti, ale napokon sa pravde vyhnúť nedalo a o nevere sa dozvedel každý, kto má k dispozícii prístup na internet.


Možno by škandál prebiehal o niečo tichšie, ak by sa nepriznal Carl na sociálnej sieti a nedal tak priestor pre vášnivú diskusiu.

 


V príspevku sa vyjadril, že zradil najdôležitejší vzťah, ktorý kedy mal a pokúsil sa čo najpresnejšie opísať ľútosť nad činom.


Z rozprávania kazateľa a jeho bývalej milenky je zrejmé, že ich k sebe viedla intenzívna fyzická príťažlivosť, ktorá sa nikdy neprehĺbila natoľko, aby sa dalo hovoriť o láske.

 

Prečítajte si tiež: Svojho muža ponúkla na noc inej žene výmenou za jabĺčka


Nový začiatok
Po incidente bol Carl Lentz prepustený z funkcie pastora a novozískaný voľný čas mu slúži na to, aby sa pokúsil upevniť rodinné puto.


Nedávno sa dobrovoľne podujal vyhľadať liečenie, dôvodov mal viac ako dosť. Jednak sa potreboval vysporiadať s neprestávajúcou depresiou a úzkosťou, a jednak si uvedomoval, že ako kazateľ čelí syndrómu vyhorenia.

 


O vtedajšej situácii povedal, že proces liečby musí absolvovať, aby bol lepším človekom a spoľahlivejším otcom i manželom.


Program, do ktorého nastúpil, trval 30 dní a jeho rodina mu prejavila úplnú podporu. Momentálne aj naďalej tvrdo zápasí o to, aby si vybudoval manželstvo na ním vytvorených troskách, a keď uplynie dosť dlhé obdobie na oddych a premýšľanie, nie je vylúčený ani návrat do práce v cirkvi.

 

Mohlo by vás zaujímať: O jednej striptérke a jej veľkom sne


Všetko stratil
Jeho románik ho obral o dôveru rodinných príslušníkov a aj o vážené postavenie v komunite. Boh mu jeho prečin odpustil a ani Jeho láska k nemu sa nezmiernila, napriek tomu si Carl sám odoprel všetko dobro, ktoré v uplynulých mesiacoch mohol zažívať.


Rozhodol sa podobne ako v Biblii známy Ezau, ktorý mal výsostné právo nazývať sa prvorodeným synom. Od svojho dvojčaťa Jákoba bol starší len o niekoľko minút, a tak sa mohol tešiť z právomocí aj otcovej obľuby.

 


Jákob však šikovne využil bratov hlad a výmenou za misku šošovice od neho žiadal prvorodenstvo. Ezau myslel len na nasýtenie, a preto súhlasil.

 

Ani zďaleka nevnímal tragický dopad, ktorý by jeho slabosť mohla mať. Pri najbližšej príležitosti, keď pokušenie zaklope na dvere a bude sa zdať, že jeho hlas je neodbytný, je treba položiť si zásadnú otázku. Stojí to za to?reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok