Milánske AC vydrelo triumf nad Crotone, rímske derby pre AS

NETKY.SK • 4 December 2016, 17:35 • 2 min

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno vyhrali v nedeľňajšom súboji 15. kola talianskej Serie A nad Crotone 2:1. Favorit sa doma dlho trápil a skóre otočil až gólom Gianlucu Lapadulu v 86. minúte.

Domáci M'Baye Ninag predtým nepremenil v 53. minúte pokutový kop. Slovenský reprezentant Juraj Kucka v službách AC naskočil do zápasu až v 89. minúte a v nadstavení inkasoval žltú kartu, čo pre neho znamená stop v nasledujúcom stretnutí. Milánsky klub je na treťom mieste tabuľky s mankom štyroch bodov na lídra Juventus Turín.

Rímske derby sa stalo korisťou AS, ktoré vďaka gólom Holanďana Kevina Strootmana a Belgičana Radju Nainggolana vyhralo nad Laziom 2:0. V tabuľke mu tak patrí druhá priečka iba o skóre pred milánskym AC.

Sampdoria Janov v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zdolala doma FC Turín 2:0. Pescara s Norbertom Gyömbérom remizovala doma s Cagliari 1:1 a naďalej zostáva v pásme zostupu.