Miami a San Antonio postúpili do 2. kola

NETKY.SK • 29 Apríl 2013, 09:01 • 2 min

NEW YORK - Nedeľné zápasy 1. kola play-off zámorskej basketbalovej NBA rozhodli o prvých dvoch postupujúcich do 2. kola vyraďovacej časti súťaže.

Vo Východnej konferencii ukončilo v najkratšom možnom čase štvrťfinálovú sériu Miami, ktoré vyhralo aj vo štvrtom súboji s Milwaukee, tentoraz na jeho ihrisku 88:77, v sérii triumfovalo jasne 4:0. Naopak, hrozbu vyradenia odvrátil Boston a v dramatickom zápase s New Yorkom si vynútil piaty duel. V riadnom hracom čase sa ich stretnutie skončilo remízou 84:84, v predĺžení už dominovali domáci a znížili stav série na 1:3.

Štyri zápasy stačili na postup do semifinále Západnej konferencie San Antoniu, ktoré zdolalo Los Angeles Lakers 4:0. V nedeľu na ihrisku súpera triumfovalo o 21 bodov 103:82. Golden State si poradil s Denverom 115:101 a už je iba krôčik od postupu medzi elitné konferenčné kvarteto, keď vedie v sérii 3:1.

Súhrn výsledkov nedeľných zápasov 1. kola play-off zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):
VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Štvrťfinále:
Boston - New York 97:90 po predĺžení (22:17, 32:18, 14:30, 16:19 - 13:6) - stav série 1:3

Milwaukee - Miami 77:88 (17:24, 24:21, 21:22, 15:21) - konečný stav série 0:4

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Los Angeles Lakers - San Antonio 82:103 (20:26, 14:26, 24:26, 24:25) - konečný stav série 0:4

Golden State - Denver 115:101 (25:21, 31:23, 35:28, 24:29) - stav série 3:1