MHK Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 vo 4. zápase 1/4-finále play off

NETKY.SK • 13 Marec 2012, 08:26 • 2 min

Hokejisti HKM Zvolen majú už na dosah postup do semifinále Tipsport extraligy. V pondelkovom štvrtom dueli štvrťfinálovej série zdolali HK 36 Skalica 4:2 a na zápasy vedú už 3:1.      V piatom stretnutí vo štvrtok 15. marca sa súperi predstavia opäť na skalickom ľade.

HKM Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
      Góly: 6. Slovák (Baláž, L. Jurík), 14. M. Jurík (Marek Ďaloga, Otčenáš), 24. Zuzin, 28. Brabenec (Sikela, Puliš) - 20. Pálffy (Školiak, Šmach), 55. Mikúš (trestné strieľanie). Rozhodovali: Lokšík, Lauff - M. Novák, Korba, vylúčení: 10:9, navyše: Baláž 10 minút za napadnutie hlavy a krku - Pojkar 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedania: od 21. Ťavoda (Zvolen), 3027 divákov
      /stav série: 3:1/

Už v 2. minúte sa po prihrávke Mareka Ďalogu ocitol sám pred brankárom Kotvanom Čurilla, ale šancu nevyužil. Po zlej strele M. Juríka, ktorý zlomil hokejku, sa puk dostal k Slovákovi a ten pohotovo vystrelil (1:0). Skaličania hrali prvú presilovú hru veľmi zle, keď len raz vytrelili na brankára. V 14. minúte strelu Mareka Ďalogu od modrej čiary z otočky tečoval Otčenáš a do bránky ju poslal Milan Jurík. Do šance sa dostal Brabenec s Čurillom, ale nevyužili ju. V posledných sekundáhc prvej tretiny Pálffy obišiel domácich hráčov a s prehľadom znížil na 2:1. V 23. minúte sa dostal Čurilla do samostatného útoku, ale nastrelil len brankára. O minútu sa Zuzin dostal pred Kotvana a švihom mu vymietol ľavý roh bránky. Pekný útok dvoch na jedného - Sikela prihral pred bránku Brabencovi, Kotvan sa nestihol premiestniť a bolo 4:1. Domáci mali výhodu presilovky 5:3, ale hostia sa ubránili. Hra v závere tretiny znervóznela na ľade boli menšie šarvátky a na trestnej lavici sedeli na oboch stranách štyria hráči. V poslednej tretine Skaličania zvýšili tempo, góly však nepadali, pribúdali len vylúčení. V 55. minúte nariadil rozhodca za faul Hrašku trestné strieľanie a faulovaný Mikúš ho s prehľadom premenil.