Mexiko sa dostalo na čelo kvalifikácie zóny CONCACAF

NETKY.SK • 5 Jún 2013, 10:30 • 2 min

KINGSTON - Futbalisti mexickej reprezentácie sa dostali na čelo poradia v kvalifikácii zóny Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF) o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta do Brazílie.

Mexičania vyhrali v utorňajšom dueli na Jamajke 1:0, jediný gól stretnutia dal krátko po polčasovej prestávke útočník klubu Monterrey Aldo de Nigris. Mexiko má na čele tabuľky len bodový náskok pred druhou Panamou, nasleduje trojica štvorbodových tímov - Kostarika, USA a Honduras. Nový líder zóny CONCACAF ešte v doterajších štyroch zápasoch neprehral, na konte má však až tri nerozhodné výsledky. Na svetový šampionát postúpia prvé tri výbery, štvrtý tím poradia si zmeria sily v baráži s Novým Zélandom.

Výsledok utorňajšieho zápasu kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie:
Jamajka - Mexiko 0:1 (0:0)
Gól: 48. De Nigris