Mexiko a Kostarika odštartovali Gold Cup výhrami 5:0

NETKY.SK • 6 Jún 2011, 09:33 • 2 min

Favorizované futbalové reprezentácie Mexika a Kostariky zaznamenali v úvodných dueloch Gold Cupu, šampionátu krajín Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti, zhodné víťazstvá 5:0.
      Obhajcovia titulu Mexičania v zápase A-skupiny deklasovali pred 80-tisícovou návštevou na štadióne v Dallase slabučký Salvador, keď sa hetrikom blysol útočník Manchestru United Javier Hernandez. Favorit zlomil odpor outsidera až v druhom polčase, keď po bezgólovom úvodnom dejstve strelili "El Tri" v rozpätí dvanástich minút štyri góly. Kostaričania v druhom súboji A-skupiny nadelili pätorku Kubáncom.
      Do štvrťfinále postúpia prvé dve mužstvá zo všetkých troch skupín a dvaja najlepší z tretích miest. Finále je na programe 25. júna na pasadenskom Rose Bowl v Kalifornii.