Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. mar. 2023Benjamín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
27.01.2023 07:30 Ekonomika
Mesto Zlaté Moravce pripravuje realizáciu vodozádržných opatrení
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.01.2023 07:30 Ekonomika

Mesto Zlaté Moravce pripravuje realizáciu vodozádržných opatreníZlaté Moravce - Mesto Zlaté Moravce pripravuje realizáciu vodozádržných opatrení v areáli mestského úradu.


Na projekt získala samospráva nenávratný finančný príspevok z Ministerstva životného prostredia SR vo výške 142.414 eur. Po ukončení verejného obstarávania predstavuje cena za stavebné práce sumu 167.856 eur. Podľa Miroslavy Kováčovej z mestského úradu od podania žiadosti o nenávratný finančný príspevok ceny stavebných materiálov a prác vzrástli, preto bude rozdiel finančných prostriedkov medzi nenávratným finančným príspevkom a skutočnými nákladmi hradený z rozpočtu mesta. Projekt budovania vodozádržných opatrení spočíva vo výmene poškodenej asfalto-betónovej plochy za nový vodopriepustný povrch zo štrkovej plochy. V daždivom počasí dochádza k hromadeniu dažďových vôd na spevnenej ploche a nedochádza k jej vsakovaniu, keďže spevnená plocha je poprepadávaná a je nepriepustná. Súčasťou stavby bude aj napojenie existujúcich dažďových zvodov v areáli mestského úradu do existujúcej záchytnej retenčnej nádrže, ktorá bude využívaná na zavlažovanie priľahlého Parku Janka Kráľa. reklama


Zdroj: TASR/ KB

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok