Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. nov. 2020Henrieta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Príjmy z hazardných hier by sa však podľa predpokladov do roku 2020 znížiť ešte nemali.
Príjmy z hazardných hier by sa však podľa predpokladov do roku 2020 znížiť ešte nemali.
10.09.2019 12:11 Domov
Mesto Bratislava odsúhlasilo pre herne určité obmedzenia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.09.2019 12:11 Domov

Mesto Bratislava odsúhlasilo pre herne určité obmedzeniaBRATISLAVA - Mestská finančná komisia Bratislavy odobrila v dnešných hodinách návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktorého obsahom je aj zákaz prevádzkovania herní v blízkosti škôl a všetkých zariadení, ktoré môžu využívať deti.


Okrem iného sa má tiež zamedziť, aby nevznikla situácia, kedy sa jedna herňa nachádza tesne pri druhej a vo vybraných, najmä sviatočných dňoch, chce úplne zakázať prevádzku týchto zariadení. 

 

 

Zároveň chce vo vybraných dňoch zakázať prevádzkovať v hlavnom meste bingo, stolové hry a hazardné hry na výherných prístrojoch, na termináloch videohier, na technických zariadeniach obsluhovaných priamo hráčmi či na iných technických zariadeniach. Výnimku tvoria internetové hry. Zákaz v Bratislave má platiť 1. januára, 6. januára, na Veľkonočný pondelok, 1. mája, 8. mája, 5. júla, 29. augusta, 1. septembra, 15. septembra, 1. a 2. novembra a 26. decembra.

 

 

VZN musia odsúhlasiť ešte bratislavskí mestskí poslanci to však berú ako formalitu. Nariadenie by malo začať platiť na jeseň. V dôvodovej správe sa spomína termín 1. októbra, v návrhu VZN 15. novembra. Zákaz prevádzkovania hazardných hier počas stanovených dní má však začať platiť od 1. januára 2020.

 

"Prevádzkovateľom, ktorým bola udelená licencia pred nadobudnutím účinnosti VZN sa toto nariadenie nevzťahuje do skončenia platnosti ich licencií (platnosť licencií sú dva respektíve päť rokov s možnosťou opcie)," podotýka magistrát v dôvodovej správe.

 

 

Samospráva upozorňuje, že možný výpad príjmov (1 786,121 eur za tento rok) bude závisieť od rozhodnutia mestského zastupiteľstva, kedy a ktoré obmedzenia prevádzkovania herní budú prostredníctvom VZN prijaté. "Predpokladáme, že minimálne do konca roku 2020 sa príjmy z hazardných hier výrazne neznížia. Možný výpadok príjmov z odvodov za technické zariadenia bude čiastočne nahradený odvodmi z kurzových stávok, ktoré majú stúpajúcu tendenciu," dodalo mesto.

 

 

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, Pixabay, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok