Messiho gól rozhodol o triumfe Barcelony na pôde Atletica Madrid

NETKY.SK • 26 Február 2017, 19:29 • 2 min

MADRID - Futbalisti Barcelony zvíťazili v šlágri 24. kola španielskej La Ligy na pôde Atletica Madrid 2:1. O triumfe úradujúceho majstra rozhodol v 87. minúte Lionel Messi po prihrávke Luisa Suareza.

Prvú strelu argentínskeho útočníka ešte brankár Jan Oblak vyrazil, no proti dorážke už bol bezmocný. Barcelona sa dostala na čelo neúplnej tabuľky o dva body pred Real Madrid, "biely balet" však má k dobru večerný súboj na ihrisku Villarrealu aj dohrávku na ihrisku Celty Vigo.

Pre Messiho to bol už 22. gól do siete Atletica, ktoré prehrávalo od 64. minúty po presnom zásahu Rafinhu. O šesť minút neskôr po štandardke Kokeho vyrovnal hlavou uruguajský stopér Diego Godin. Espanyol Barcelona zdolal v úvodnom nedeľňajšom zápase Osasunu Pamplona 3:0.