Memoriál Ivana Hlinku 2015: Slováci podľahli Fínom

NETKY.SK • 12 August 2015, 07:09 • 2 min

BRATISLAVA/BŘECLAV - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v rámci medzinárodného podujatia Memoriál Ivana Hlinku, keď v utorok podľahli rovesníkom z Fínska 2:4.

Suomi troma gólmi v priebehu úvodných necelých dvanástich minút prakticky rozhodli o osude stretnutia. V slovenskom tíme sa presadili Matej Galbavý v 18. min a Dušan Kmec v 48. min. Zverenci Antona Bartánusa zavŕšia svoje účinkovanie v základnej skupine na tomto neoficiálnom Svetovom pohári dorastencov v stredu znovu o 17.30 h zápasom s Američanmi.

"Škoda prvej tretiny, v ktorej sme inkasovali trikrát. Museli sme si vybrať oddychový čas, aby sme pripomenuli hráčom, nech sa vrátia k hre, ktorú sme si povedali v kabíne. Vo zvyšných dvoch tretinách sme odohrali s favorizovaným súperom vyrovnanú partiu. Nás môže tešiť, že záverečných dvadsať minút sme vyhrali my. Som presvedčený, že v záverečnom zápase skupiny proti USA urobia chlapci maximum, aby dosiahli najlepší výsledok. Trúfame si," citoval web HockeySlovakia.sk trénera slovenských reprezentantov Antona Bartánusa.

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí na medzinárodnom Memoriáli Ivana Hlinku hokejových reprezentácií chlapcov do 18 rokov:

A-skupina (Břeclav/ČR):
Kanada "18" - Švédsko "18" 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Česko "18" - Švajčiarsko "18" 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)

B-skupina (Bratislava):
Slovensko "18" - Fínsko "18" 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
Góly: 18. Galbavý (Václav), 48. Kmec (Bodák, Roman) - 4. R. Salo (Niemeläinen, Tuulola), 10. Tolvanen (Räsänen), 12. Mäkinen (Kuokkanen), 37. Koivula (Niemeläinen, Tolvanen), 1328 divákov

USA "18" - Rusko "18" 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)