Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
05.09.2016 14:24 Ekonomika
Medzinárodná letecká preprava musí začať s redukciou emisií už od roku 2021
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.09.2016 14:24 Ekonomika

Medzinárodná letecká preprava musí začať s redukciou emisií už od roku 2021BRATISLAVA – Rozvíjajúci sa sektor dopravy produkuje emisie oxidu uhličitého (CO2) v takej miere, aká je pre životné prostredie neprípustná.


Potreba redukovať emisie CO2 vznikajúce v rámci medzinárodnej leteckej dopravy v čo najkratšom čase bola hlavnou témou zasadnutia generálnych riaditeľov civilného letectva členských štátov Európskej konferencie civilného letectva (ECAC) v Bratislave v dňoch 31. augusta až 3. septembra.

 

Ako dnes informovala hovorkyňa rezortu dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Karolína Ducká, na zasadnutí sa zúčastnil aj minister Árpád Érsek (Most-Híd), generálna tajomníčka Medzinárodnej organizácie civilného letectva (ICAO) Fang Liu alebo zástupcovia Európskej komisie vedení generálnym riaditeľom DG MOVE Henrikom Hololeiom.

 

Výsledkom zasadnutia bolo prijatie tzv. Bratislavskej deklarácie, ktorej cieľom je prispieť k zníženiu emisií CO2 z medzinárodnej leteckej dopravy. „Tento cieľ možno dosiahnuť uplatňovaním technologických a prevádzkových opatrení, ako aj používaním alternatívnych palív a zdrojov energie. Dôležité však je, aby sa k tomuto cieľu čo najviac krajín prihlásilo už od jeho začiatku, teda od roku 2021,“ priblížila Ducká.

 

V rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ chce SR, ktorú v tejto téme zastupuje ministerstvo dopravy, prispieť k tomu, aby rezolúciu týkajúcu sa schémy globálneho trhového opatrenia pre oblasť medzinárodnej leteckej dopravy podporil čo najväčší počet členských štátov ICAO. Jej včasným implementovaním sa podľa rezortu dosiahne zlepšenie životného prostredia a minimalizujú sa negatívne dôsledky zmeny klímy.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok